REKLAMA

Sport

Czarni lepsi od Sparty

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Na inaugurację żarsko – żagańskiej klasy A, lepsi od Sparty Miodnica okazali się Czarni Jelenin.

Kibice byli ciekawi, jak wzmocniona zawodnikami m.in. z Czarnych Żagań Sparta poradzi sobie z odwiecznym rywalem, z Jelenina. W sobotnim meczu (17.08.) górą byli goście, choć wygrana 2:1 była dość szczęśliwa. Zaczęło się wyśmienicie dla Sparty, którego nowym trenerem został Michał Błoński. Już w 3. minucie do siatki trafił Piotr Madeja, wykorzystując błąd obrońców i bramkarza Czarnych, Łukasza Bieleszczuka. Spartanie dalej atakowali, stwarzając kolejne sytuacje na podwyższenie wyniku. Do szczęścia zabrakło im centymetrów.

W drugiej połowie na boisku pojawił się trener Sparty. Szkoleniowiec gości również dokonał kilka zmian. Roszady przyniosły gole tylko Czarnych. Goście wyrównali w 57. minucie, za sprawą Oskara Winnickiego. Gdy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami, na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Czarni zdobyli drugiego gola, po akcji Kamila Sawickiego.

– Wygraliśmy dość szczęśliwie. Od ośmiu lat „awansujemy” do okręgówki, ale co roku brakuje niewiele. Ostatni sezon skończyliśmy na trzecim miejscu, mocno mieszając szyki faworytom – mówi Krzysztof Nieradka, prezes Czarnych Jelenin. – W tym roku również gramy o jak najwyższą pozycję, ale bez presji. Zespół został wzmocniony. Z regionalnej ligi niemieckiej przyszedł Damian Kuszek, z zespołu ze Stypułowa dołączyli do nas: Oskar Winnicki, Patryk Znojek i Gerard Gabiga, jest też Sebastian Kukla z Zorzy Brzeźnica.

Napisz komentarz »