REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Tanecznie na Klasztornym

Opublikowano 23 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 46 tys. zł zebrali organizatorzy festynu parafialnego w Żaganiu na dalszy remont kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

To był już 21. festyn na Placu Klasztornym, który w czwartek, 15 sierpnia, tradycyjnie zgromadził tłumy. Okazją było  święto upamiętniające Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i msze odpustowe. Po nabożeństwach przyszedł czas na poloneza, który otworzył festyn rodzinny. Taniec poprowadził proboszcz parafii, ks. kan. Władysław Tasior. Tuż za nim tańczyli: burmistrz Żagania, Andrzej Katarzyniec z partnerką Ewą Ziętek oraz wójt gminy Żagań, Leszek Ochrymczuk z żoną, Anną.

Jak co roku, parafianie zbierali pieniądze na dalsze remonty Opactwa Poaugustiańskiego. Datki można było przekazać, uczestnicząc w loterii fantowej z nagrodami, akcji „Szlachetny darczyńca” oraz kupując ciepłe posiłki, ciasto i napoje, a także wejściówki na zwiedzanie unikatowej biblioteki i wnętrz Opactwa Augustiańskiego.

– Tym razem pieniądze pójdą na odnowienie elewacji wieży kościoła oraz prezbiterium. To milionowa inwestycja, na którą parafia otrzymała pieniądze z zewnątrz. Dzięki hojności  i szczodrości mieszkańców, udało się zebrać 46 tys. 366 zł, to będzie wkład własny parafii do tego zadania – mówi Edward Kalinowski z rady parafialnej, współorganizator festynu. – Wszystkim mieszkańcom bardzo dziękujemy za wsparcie.

Na scenie zagrali i zaśpiewali: Stanowianie ze Stanowa, Amigo z Żagania, Złote Łany z Bożnowa, Jodełki z Żagania oraz Ona i Oni.

– Co roku jesteśmy na festynie. To wspaniała okazja, aby wspomóc parafię i nasz żagański zabytek, a także spotkać się ze znajomymi i rodziną. To wspaniała uczta dla ducha i ciała – chwalił Romuald Zmaczyński,który na festyn przyszedł z żoną Anielą i wnuczką, Kornelią.

Napisz komentarz »