REKLAMA

Kronika policyjna

Zabił go tir

Opublikowano 16 sierpnia 2019, autor: Norbert Królik

Tragedia na żarskiej obwodnicy. 70-letniego mężczyznę potrącił tir. Mieszkaniec Żar nie miał szans. Zginął na miejscu.

Był wtorek (13.08), około godz. 6.30 rano. Prawą stroną wzdłuż jezdni obwodnicy na wysokości miejscowości Kadłubia szedł 70-letni mieszkaniec pobliskiego osiedla domów jednorodzinnych. Był w klapkach. Nie miał ze sobą dokumentów. Szedł w kierunku ronda na Zieloną Górę. Dlaczego tam się znalazł i gdzie szedł? To ustala prokuratura.

 

Wtargnął na jezdnię

W pewnym momencie, z niewyjaśnionych jeszcze powodów, wtargnął na jezdnię prosto pod jadącą ciężarówkę. Całe zdarzenie nagrało się na kamerze zainstalowanej w samochodzie. Ciężarówka potrąciła mężczyznę.

– Nagranie wskazuje, że mężczyzna wtargnął na jezdnię. Kierowca nie był w stanie zareagować – mówi Robert Brzeziński, prokurator rejonowy w Żarach.

Służby, które pojawiły się po chwili na miejscu tragedii, podjęły reanimację potrąconego mężczyzny. Nie przyniosła ona skutku. Prokuratura zabezpieczyła ciało do sekcji.

 

Wielka tragedia

– Dobrze go nie znałem, bo mieszkał tutaj od niedawna, ale gdy się spotykaliśmy na ulicy, to zawsze zagadnął, wymienił parę słów. Sympatyczny człowiek. Wielka tragedia dla całej rodziny – mówi jeden z sąsiadów zmarłego.

Kierowca ciężarówki, która była na rejestracjach z województwa pomorskiego, był trzeźwy. Po przesłuchaniu przez policję pojechał w dalszą trasę. Droga pomiędzy rondami na Żagań i na Zieloną Górę była zamknięta przez ponad 4 godziny.

Napisz komentarz »