REKLAMA

Gospodarka

Ławka solarna, tężnia, szalety?

Opublikowano 16 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

26 propozycji złożyli mieszkańcy Żagania do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Do podziału będzie 575 tys. zł.

Teraz urzędnicy zweryfikują i oszacują, czy pomysły mieszkańców mieszczą się w limitach określonych w uchwale, które zakładają po 200 tys. zł na zadania duże i po 100 tys. zł w przypadku pozostałych. 

Ostateczna lista zatwierdzonych projektów zostanie opublikowana 16 września, a tydzień później rozpocznie się głosowanie.

– Wśród propozycji od żaganian znalazło się m.in. pole namiotowe dla kamperów, boisko osiedlowe, zakup sprzętu ratowniczego, budowa oświetlenia, seminarium naukowe, rewitalizacja zieleni miejskiej, festiwale i warsztaty muzyczne, budowa parkingów i ścianki wspinaczkowej, remont przystanków, ławka solarna, budowa miejskiej toalety w centrum, budowa stacji napraw rowerów, utworzenie mini zoo ze ścieżką edukacyjną, recyklomat, zakup sceny plenerowej, pumptrack, murale, a nawet tężnia solankowa – wymienia Agnieszka Zychla, rzecznik Urzędu Miasta.

Pomysły, które spełnią wymagania budżetu obywatelskiego, poddane zostaną ocenie mieszkańców w trakcie głosowania od 24 września do 4 października.

Napisz komentarz »