REKLAMA

Wasze sprawy

Nie jesteśmy zadowoleni!

Opublikowano 16 sierpnia 2019, autor: mk

Komentowali po spotkaniu pod żarskim Ratuszem mieszkańcy Grabika i Mirostowic Dolnych, którzy od września za ścieki mają płacić 14,40 zł netto za metr sześcienny. To ponad 6 zł więcej niż mieszkańcy Żar. Tymczasem odpowiedzialny za to Zakład Wodociągów i Kanalizacji może mieć kłopoty. Czekają go dwie poważne kontrole.

W środę (14.08) pod Ratuszem odbyło się spotkanie przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego, władz gminy Żary oraz mieszkańców Grabika i Mirostowic Dolnych. Dotyczyło budzącej kontrowersje i opór mieszkańców ceny za odprowadzanie ścieków. Mirostowice Dolne i Grabik zostały skanalizowane w ramach projektu unijnego, ponieważ gmina przystąpiła z miastem do tzw. aglomeracji. Za 101 mln zł została wybudowana kanalizacja na Zatorzu, w Kunicach, Grabiku i Mirostowicach Dolnych. Na inwestycję Unia przyznała 42 mln 500 zł dofinansowania. Pozostały koszt w 27 proc. pokrył Zakład Wodociągów i Kanalizacji, w 11 proc. – miasto, w 10 proc. – gmina.

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 652

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »