REKLAMA

Gospodarka

Pod domy i przemysł

Opublikowano 16 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Działki pod domy jednorodzinne i budowę hal przemysłowych będzie można kupić w podżagańskim Tomaszowie i Miodnicy.

Jedenaście działek pod zabudowę jednorodzinną czeka przy ul. Bocznej w Tomaszowie.

– Działki mają od 16 do 35 arów. Jeden metr kwadratowy kosztuje 35 zł brutto. To cena wciąż atrakcyjna, względem działek w Żaganiu, mimo braku uzbrojenia w wodę czy kanalizację – mówi Elżbieta Jeziorska, kierownik referatu gospodarki komunalnej w Urzędzie Gminy Żagań. – Dziesięć kolejnych działek o podobnej wielkości szykujemy pod sprzedaż w Miodnicy, nieopodal szkoły. Będą uzbrojone w kanalizę i wodę. Przetargi na tereny w Tomaszowie oraz Miodnicy planujemy z początkiem września.

Na chętnych czekają wciąż działki pod przemysł w strefie gospodarczej w Tomaszowie. Mimo że są uzbrojone i tworzą tzw. podstrefę Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gmina ma problem z ich sprzedażą.

– Ze 170 hektarów terenów pod inwestycje 36 znalazło się w tzw. podstrefie. Trzy działki zostały podzielone, jedna ma 2 ha, dwie – po 1 ha – mówi wójt Leszek Ochrymczuk. – Musimy je zbyć w przetargu, zgodnie z zapisami w umowie z K-SSSE. Są uzbrojone w kanalizację i wodę. Oferta jest skierowana do  małych i średnich przedsiębiorstw. Resztę, czyli 32 hektary, możemy sprzedać w drodze rokowań i podzielić wedle życzeń potencjalnego inwestora.

Przypomnijmy, strefa w podżagańskim Tomaszowie została uzbrojona za 1 mln 829 tys. zł dwa lata temu. 85 procent tej kwoty pochodziło z unijnego dofinansowania. 

Napisz komentarz »