Zabrakło niewiele

Opublikowano 16 sierpnia 2019, autor: hakma

W drugich derbach, ale tym razem powiatowych, beniaminek klasy okręgowej podejmował w niedzielę, 12 sierpnia, Deltę Sieniawa Żarska.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli goście i kibice spodziewali się meczu do jednej bramki. Po dwóch akcjach Delty w pierwszych minutach podopieczni Grzegorza Tychowskiego mogli prowadzić , ale nieskuteczność Kornela Szymańskiego spowodowała, że wynik nadal był bezbramkowy. Dopiero w 35. minucie, w zamieszaniu na polu karnym Sparty, piłka odbiła się od nogi Andrzeja Groszka i wtoczyła się do bramki. Po przerwie do głosu doszli gospodarze. Zaczęli śmielej atakować bramkę sieniawian, co przyniosło im prowadzenie po golach w 52. minucie Grzegorza Kopernickiego i w 61. Łukasza Morżaka. Wtedy Grzegorz Tychowski wpuścił na boisko Piotra Gaciocha, który w 70. minucie podał prostopadle do wychodzącego na pozycję Kornela Szymańskiego, który tym razem posłał piłkę do siatki. Tak samo uczynił 3 minuty później. Choć Sparta ambitnie próbowała zmienić wynik meczu, to jednak grabiczanie wyraźnie opadli z sił i nie byli w stanie zagrozić już bramce gości. Wynik na 4:2 dla Delty ustalił w 90.min wyżej wspomniany Piotr Gacioch.

Wynik gorszy niż gra

-Oczywiście z wyniku nie możemy być zadowoleni, ale sama gra i nasza postawa na boisku jak dla mnie na 5+. Po tym jak z drużyny zaczęli odchodzić zawodnicy, sytuacja naprawdę była poważna. Szczególnie na kilka dni przed ligą, nawet pod znakiem zapytania stał nasz start w Okręgówce. Do ostatniej chwili szukaliśmy zawodników wśród lokalnych klubów i dzięki dobrym relacjom między nami, udało się uzupełnić braki w drużynie. Co do samego meczu, to uważam, że mogliśmy zachować się lepiej, szczególnie gdy strzeliliśmy bramkę na 2:1, ale niektórzy z zawodników pierwszy raz spotkali się w szatni przed meczem i naprawdę o wypracowanie jakiejkolwiek taktyki było ciężko. Delta dysponuje naprawdę mocną kadrą, co szczególnie pokazały zmiany w drugiej połowie, które tak naprawdę ustawiły mecz. W naszej drużynie każdy zagrał na 120% i to pozwoliło na stworzenie fajnego, jak myślę, widowiska dla naprawdę licznej publiczności, która zawitała na nasz piękny stadion. Mam nadzieję, że u trzyma się taka frekwencja wśród publiczności, a my ze swojej strony postaramy się dostarczyć pozytywnych piłkarskich emocji-podsumował Piotr Makowski trener Sparty Grabik.