absolut

Promień znów lepszy

Opublikowano 16 sierpnia 2019, autor: hakma

W sobotę, 10. sierpnia na boiska wrócili piłkarze klasy okręgowej i czwartej ligi. Traf chciał, że już w pierwszym meczu nowego sezonu, spotkały się dwa zespoły z Żar. Miejscowy Promień podejmował na stadionie przy ulicy Zwycięzców, Unię Kunice.

Goście na boisko wbiegli w eksperymentalnym składzie i już pod wodzą nowego trenera Jarosława Gada. Początek meczu był mało emocjonujący. Chaos i brak zgrania zdominował pierwsze pół godziny tego derbowego pojedynku. Widać było jednak, że to podopieczni Łukasz Czyżyka są lepsi i strzelenie bramki było tylko kwestią czasu. I tak się stało. W 35. minucie do bramki trafił Rafał Rogalski, a dwie minuty później zrobił to Marek Wolak. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Druga część była już całkowicie pod kontrolą gospodarzy. Piłkarze Unii wyraźnie opadli z sił i cofnęli się na swoją połowę czekając na kontrataki. Niestety tych było jak na lekarstwo. Wynik na 3:0 ustalił pod koniec spotkania Marek Wolak i Promień wygrał w derbach Żar 3:0.

Było mało ciekawie

Trenerzy obu drużyn zgodnie ocenili, że nie było to porywające spotkanie.

? W mojej ocenie spotkanie było na przeciętnym poziomie, w którym zabrakło jakości. Było dużo walki, ambicji. Dużo strat niewymuszonych błędów, dla kibiców którzy przyszli obejrzeć derbowe spotkanie na pewno zabrakło emocji.W tym meczu nie mogłem skorzystać z czterech zawodników. Z drużyną jestem od 10 dni, więc miałem mało czasu na przygotowanie. Ze względu na liczne braki w formacji ofensywnej, założyliśmy sobie, ze skupimy się na neutralizacji przeciwnika. Następnie po przechwycie i mieliśmy przejść do ataku szybkiego z szybkim skracaniem pola gry. To wymaga jednak dobrego przygotowania motorycznego, a mój zespół na to jeszcze nie jest gotowy. Forma z meczu na mecz powinna rosnąć. Co do Promienia, to niczym specjalnym mnie nie zaskoczył. Grali schematycznie i wolno, Widać było wyraźną przewagę w przygotowaniu motorycznym. Oczywiście zasłużył na zwycięstwo, bo miał więcej atutów w ofensywie-posumował Jarosław Gad, trener Unii Kunice.

-Wynik zdecydowanie lepszy niż gra, ale to pierwsza kolejka jednocześnie derby. Widać było po chłopakach, że byli trochę spięci. Ten zespół potrafi grać dużo lepszą piłkę i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie się rozkręcał. Powoli też staram się wprowadzać młodych zawodników do zespołu. W tym spotkaniu grało dwóch zawodników, którzy grali jeszcze w zeszłym sezonie występowali w juniorach młodszych. W tygodniu musimy poprawić elementy, które nie funkcjonowały dobrze. Czekamy na mecz z Sieniawą-powiedział Łukasz Czyżyk, trener Promienia Żary.