REKLAMA

Sport

Spartanie jeszcze silniejsi

Opublikowano 16 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Czy piłkarze Sparty Miodnica powalczą o awans do klasy okręgowej? W najbliższą sobotę, 17 sierpnia, wzmocniony zespół zainauguruje nowy sezon w klasie A meczem z Czarnymi Jelenin.

W minionym sezonie Sparta zajęła 5. miejsce w tabeli. Działacze klubu z Miodnicy mają chrapkę na jeszcze lepszy wynik i postanowili zatrudnić nowego trenera. To Michał Błoński, do tej pory odnoszący sukcesy z zespołami dziecięcymi Czarnych Żagań, były zawodnik tej drużyny. Szkolił młodych piłkarzy 5 sezonów, prowadził również drużynę LZS Łaziska w jeleniogórskiej klasie A, gdzie był o krok od awansu do okręgówki.

– Buduję wszystko od nowa, chciałem troszkę odświeżyć skład. Do drużyny dołączyło kilku nowych, wartościowych zawodników. Zostaje też najlepszy strzelec Sparty, Błażej Strugaru – mówi nowy szkoleniowiec.

Do drużyny doszli doświadczeni Piotr Rodak (wcześniej grał m.in. w Sprotavii Szprotawa) i Andrzej Nowakowski (m.in. Zorza Kowalów), a także Tomasz Wika, były zawodnik UKS Czarni Żagań. Niewykluczone, że w barwach Sparty zagra również kolejny piłkarz żagańskiej drużyny, Daniel Witczak. Ponadto, dołączyli Mateusz Perdek z Granicy Żarki Wielkie i Daniel Krakowski z Czarnych Jelenin.

-Będzie też dwóch młodych wilczków z UKS Czarni Żagań – dodaje Błoński. – Cel to walka o trzy punkty w każdym meczu.

W ostatnim przedsezonowym sparingu Sparta pokonała swojego ligowego rywala, Płomień Czerna 4:1. Bramki dla miodniczan zdobyli: Strugaru 2, Witkowski, jedno trafienie było samobójcze. Dla Płomienia honorowego gola strzelił Jacek Stasiun.

Nowy sezon w klasie A Sparta zainauguruje w sobotę, 17 sierpnia, na własnym boisku. O godz. 17.00 podejmie Czarnych Jelenin (zajęli trzecie miejsce w poprzednich rozgrywkach).

Napisz komentarz »