REKLAMA

Kronika policyjna

Zniszczyli i okradli

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: jb

Złodzieje najpierw ukradli torebkę z taksówki, a potem wyczyścili konta w banku.

Pani Mariola z Żagania poszukuje świadków włamania do samochodu i osób, które mogły widzieć, jak ktoś używał jej kart płatniczych.

Skoda octavia, którą pani Mariola jeździ z mężem jako kierowca taksówki, stała pod blokiem przy ul. Nocznickiego w Żaganiu w poniedziałek, 22 lipca.

– Miałam intensywny dzień, do domu wróciłam po godz. 22:00. Rano, 23.07., kiedy wychodziłam z domu, zorientowałam się już, że w aucie została torebka-nerka. Była wciśnięta w kieszeń przy drzwiach. Zauważyłam, że na siedzeniu pasażera jest bałagan, a szyba wybita. Schowek przeszukany. Torebka zniknęła – opowiada.

Wybrali z bankomatu, zapłacili kartą

Złodzieje mieli farta. W torebce były dwa portfele, dokumenty, karty płatnicze, telefon.

– Był też notes, miałam tam zapisany PIN do karty płatniczej – przyznaje pani Mariola.

Złodzieje zdążyli wypłacić z jej konta około 2 tys. zł z bankomatów PKO przy ul. Przyjaciół Żołnierza i Warszawskiej w Żaganiu o godzinie 5:39, 6:00 i 6:44.

– Gdy kartą męża nie udało im się wybrać pieniędzy z bankomatu, zdążyli zrobić zakupy i zapłacić zbliżeniowo 4 razy po 50 zł – wymienia. I dodaje: – Karty i telefon zablokowaliśmy, ale mimo sporo pieniędzy zdążyli już wypłacić.

Szukają świadków

Złodziei próbuje namierzyć żagańska policja.

– Sprawę zgłosiliśmy policji, ale bardzo długo trwają procedury uzyskania pozwoleń na dostęp do monitoringu w bankach. Prosimy więc o informację, gdyby ktoś w tym dniu jechał w okolicy obu bankomatów na Przyjaciół Żołnierza albo w okolicach ul. Warszawskiej, albo parkingu od sklepu zabawkowego do ul. Długiej w godzinach 5:30-7:00. Może ktoś widział kręcące się osoby przy bankomacie albo ma w aucie kamerkę? Proszę o informacje – apeluje pani Mariola.

Dotkliwa jest nie tylko kradzież pieniędzy.

– Dla nas, kierowców, to także strata dokumentów. Nie możemy bez nich pracować. Może chociaż ktoś znalazł czarną nerkę z napisem Saint Gobain albo fioletowy portfel z wrzosowymi wstawkami.  – prosi pani Mariola.

Gdyby ktoś miał informacje, które mogą pomóc pani Marioli, może się z nią skontaktować poprzez numer tel. 515 232 784 lub przekazać wszystko bezpośrednio policji.

Napisz komentarz »