REKLAMA

Sport

Zorza idzie po awans

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Zorzy Brzeźnica marzą o awansie do klasy A. W letniej przerwie drużynę wzmocniło trzech piłkarzy.

Do grającej w żagańskiej klasie B drużyny z wypożyczenia w Czarnych Drągowina wrócili: Miłosz Kukla i Krystian Tylk, z Czarnych Przybymierz dołączył napastnik Marcin Jurasik.

– W minionym sezonie zajęliśmy trzecie miejsce w lidze, o oczko wyżej, niż rok wcześniej. Teraz celujemy w drugą lokatę, premiowaną awansem do klasy A. Fajnie byłoby osiągnąć taki sukces, na 60-lecie działalności klubu – mówi Paweł Najdek, trener Zorzy. – Drużyna jest mocniejsza. Dołączyło do nas trzech bardzo dobrych zawodników, którzy zdążyli już zaprezentować swoje możliwości w letnich sparingach.

Piłkarze z Brzeźnicy ostro przygotowują się do nowego sezonu, który rozpoczną 25 sierpnia meczem z Beskidem Bożnów na własnym stadionie. W dotychczasowych test – meczach grali z drużynami z wyższej ligi. Z KS Tomaszowo zremisowali 3:3 (bramki: Maciej Irski, Miłosz Kukla oraz Krystian Tylk), z Czarnymi Jelenin przegrali 2:4 (bramki: Marcin Jurasik, Maciej Irski) i ulegli Sparcie Miodnica 3:4 (bramki: Miłosz Kukla, Adam Sowiński i Marcin Jurasik).

W planie są jeszcze sparingi z Kwisą Trzebów (sobota, 10 sierpnia, godz. 16.00, u siebie) oraz FAX-em Bieniów (18 sierpnia, godz. 16.00, wyjazd). W międzyczasie brzeźniczanie rozegrają mecz Pucharu Polski z Iskrą Małomice (14 sierpnia, godz. 17.00, u siebie).

Napisz komentarz »