REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zabił się na motorze

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

23-letni Patryk kochał motory. Zginął, uderzając w drzewo. W lesie. Jego ciało następnego dnia znalazł leśniczy.

Patryk Janczyk z Iłowej kochał motocross. Kiedyś wyczynowo jeździł rowerem, trzy lata temu zamienił go na porządny motocykl. Swoją hondą śmigał po lasach, nieopodal domu. We wtorek, 6 sierpnia, popołudniu, wybrał się swoją maszyną do kolegi. Trasa idealna – przez leśne ostępy, po nierównej, wyboistej drodze. Patryk nie wrócił na noc. Rano miał jechać do pracy w hucie w Wymiarkach.

Ciało martwego mężczyzny znalazł leśniczy następnego dnia, w środę, 7 sierpnia, przed południem. Niecały kilometr od domu Patryka. Obok leżała zniszczona honda, zerwany płat kory z drzewa. Leśniczy powiadomił policję. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zadzwonił telefon, który Patryk miał przy sobie. Dzwonił szef 23-latka z pracy w hucie, pytając, co się stało, że nie dotarł na swoją zmianę. Na tej podstawie policjanci szybko ustalili tożsamość mężczyzny i poinformowali o śmierci jego rodzinę.

 

Kochany syn i brat

Patryk mieszkał z ojcem i bratem, Tomaszem.

– Gdy policjanci powiadomili nas o śmierci syna, nogi się pode mną ugięły. Ciągle nie mogę uwierzyć w to, co się stało. W to, że już nigdy nie ujrzę Patryka – mówi „Regionalnej” Waldemar Janczyk. – Patryk kochał motocross i jazdę motocyklem. Lubił adrenalinę. Ale zawsze jeździł z głową, ostrożnie, nigdy nie miał wypadku. Gdy nie wrócił na noc do domu, nie robiłem tragedii, bo przecież mówił, że jedzie do kolegi. Był dorosłym mężczyzną i nie tłumaczył mi się, kiedy wróci.

– Brat miał swoją pasję, oprócz sportów motorowych, chodził na siłownię. Wolny czas łączył z pracą w  hucie. Całe życie przed nim było. Trudno to wszystko ogarnąć – mówi jego brat, Tomasz. – Zawsze na niego można było liczyć, był uczynny, pracowity, po prostu kochany brat.

Ciało 23-latka prokurator zabezpieczył do sekcji. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich, ale takie są procedury, że muszą zostać przeprowadzić dodatkowe czynności.

Napisz komentarz »