Vaculik ściga Zmarzlika

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Sławomir Janusz

Martin Vaculik zajął drugie miejsce w turnieju Grand Prix we Wrocławiu. Tym razem gorzej poszło Patrykowi Dudkowi. Wjechał co prawda do półfinału, ale zajął w nim ostatnie miejsce.

Słowak jest ostatnio w gazie. To prawdziwy lider Falubazu. Świetnie radzi sobie także w cyklu Grand Prix. Na pięć turniejów trzy razy zajmował drugie miejsce. We Wrocławiu przegrał tylko z kosmicznie jeżdżącym ostatnio Bartoszem Zmarzlikiem. As Stali Gorzów w finale ruszał z czwartego pola i szybko uporał się z Martinem.

Patryk Dudek po świetnym początku sezonu ostatnio trochę osłabł. Na Stadionie Olimpijskim szło mu w kratkę. Ostatecznie wjechał jednak do półfinału, ale nie miał większych szans, bo startował z kiepskiego, trzeciego pola.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Zmarzlik przed Emilem Sajfutdinowem i Leonem Madsenem. Cała trójka uzbierała po 61 oczek. Czwarty Vaculik ma do nich dwa punkty straty. Patryk Dudek jest piąty (55 punktów).

Kolejna runda Grand Prix już 17 sierpnia w Malilli (Szwecja). Następnie żużlowcy rywalizować będą w Teterow (31 sierpnia), Vojens (7 września), Cardiff (21 września) i w Toruniu (5 października)