REKLAMA

Wasze sprawy

Na park poczekamy do przyszłego roku

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Norbert Królik

W tym roku nie popływamy kajakami po stawie w remontowanym parku przy al. Jana Pawła II w Żarach. Prace mogą się przeciągnąć nawet do końca roku.

Remont parku przy al. Jana Pawła II w Żarach powinien zmierzać ku końcowi, a ciągle nie rozpoczęły się prace przy odbudowie domku winnego. Nie ruszyła również budowa stawu. W umowie termin zakończenia prac ustalony jest ustalony na koniec września, ale urzędnicy już teraz wiedzą, że to nierealne.

– Park będzie gotowy do końca roku, ale tak naprawdę będziemy z niego korzystać dopiero w przyszłym – nie pozostawia złudzeń Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

Robota za 7 mln zł

Renowację parku przeprowadza firma Kreator, która wygrała przetarg wart ok. 7 mln zł. Oprócz nowych ścieżek, ma tam powstać staw, obok którego stanie wiata. Ma tam mieścić się wypożyczalnia sprzętu pływającego. W parku stanie również ogólnodostępna toaleta. Odbudowany ma być również domek na wzgórzu winnym, do którego z dwóch stron wybudowano schody. W ramach renowacji parku remontowana jest również Błękitna Brama znajdująca się przy ul. Poznańskiej.

Napisz komentarz »