REKLAMA

Sport

Czarne już trenują

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie piłkarki rozpoczęły przygotowania do sezonu w III lidze.

UKS Czarne będą silniejsze niż w poprzednim, debiutanckim sezonie. Do drużyny Wojciecha Martyniaka dołączyły trzy nowe zawodniczki: Dominika Chabiniak, mająca za sobą epizod w Stilonie Gorzów Wlkp. oraz siostry Anita i Aleksandra Binieckie (rocznik 1992 i 94), które grały ostatnio w  drugoligowym Orliku Jelenia Góra. To ogromne wzmocnienie żagańskiej drużyny.

– Do gry w Czarnych siostry Binieckie zostały namówione przez swoje koleżanki z pracy w wojsku, które występują w naszym zespole – mówi W. Martyniak. – Kadra liczy blisko 20 piłkarek, ale nie jest zamknięte. Zapraszamy wszystkie chętne panie do gry. Treningi odbywają się w poniedziałki i czwartki, na boisku w Bożnowie, o godz. 18.00.

W planie przygotowań jest sparing z drużyną z Gorzowa, 18 sierpnia. Na inaugurację ligi Czarnym przyjdzie poczekać aż do 15 września. Wtedy zagrają z Kostrzynem. Cztery dni wcześniej zagrają mecz w ramach Pucharu Polski.

– Póki co, nie wiemy jeszcze, na jakim boisku będziemy grać. Czy na Arenie, za której wynajem trzeba płacić, czy na starym stadionie Czarnych przy ul. Karpińskiego – podkreśla trener.

Napisz komentarz »