REKLAMA

Kronika policyjna

Spłonął żywcem

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: mk

40-letni mężczyzna pochodzący z Żarek Wielkich (gm. Trzebiel) zginął w sobotnim (3.08) pożarze mieszkania w Łęknicy.

Strażacy z OSP w Łęknicy zostali wezwani do pożaru na ulicy Wybrzeżnej. Gdy wyjechali z remizy, zauważyli, że pożar wybuchł też w kamienicy, która sąsiaduje z remizą na ulicy Dworcowej. Powiadomili o tym dyżurnego z Państwowej Straży Pożarnej i ruszyli gasić pożar po sąsiedzku. Musieli ewakuować jedną osobę. Pozostałych 11 mieszkańców kamienicy opuściło budynek o własnych siłach.

Makabryczne znalezisko

Gdy strażacy weszli do mieszkania, ogień rozprzestrzeniał się już na poddasze i dach. Pożar był bardzo rozwinięty. Strażacy trafili także na zwłoki.

– Najemca mieszkania, w którym doszło do pożaru, mężczyzna w wieku 40 lat, widziany był przez sąsiadów, jak wchodził do kamienicy około 15 minut przed pożarem. Nie było możliwości rozpoznania, czy to właśnie jego zwłoki znaleziono. Decyzją prokuratora zabezpieczone zostały do sekcji – informuje Sylwia Rupieta z żarskiej komendy powiatowej policji.

Strażacy pracowali na miejscu tragicznego pożaru przez 6,5 godziny. Było ich łącznie 22 w 7 zastępach. Oprócz jednostek zawodowych z JR-G Żary na miejscu pracowali także ochotnicy z Łęknicy, Niwicy i Żarek Wielkich. Według ustaleń strażaków, przyczyną pożaru było podpalenie.

 

Napisz komentarz »