REKLAMA

Wasze sprawy

Oddam kościół w dobre ręce

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Napisał proboszcz wojskowej parafii w Żaganiu, wywołując poruszenie wśród wiernych.

Taka informacja pojawiła się na stronie parafii wojskowej p.w. Matki Bożej Hetmanki Żołnierza Polskiego w piątek, 2 sierpnia. W mieście pojawiły się plotki, że kościół garnizonowy ma zostać zlikwidowany.

Proboszcz ks. ppłk Radosław Michnowski przyznaje, że chciał trochę zszokować parafian.

– Spokojnie, nikomu nie oddaję parafii ani jej nie sprzedaję. Za to dzięki tej zabawnej informacji, na stronę parafii weszło znacznie więcej ludzi niż zazwyczaj. I o to chodziło – aby zainteresować firmy budowlane przetargiem, który w najbliższym czasie czeka parafię i kościół – mówi „Regionalnej”.

Proboszcz przyznaje, że jest zaniepokojony brakiem zainteresowania przetargiem, jaki pod koniec lipca ogłosił 43. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Świętoszowie. Dotyczy remontu kościoła oraz plebanii przy ul. Żarskiej. Remont obejmie m.in. wymianę dachu, instalacji elektrycznej, ławek, lukarn, malowania ścian, naprawę schodów.

– WOG ogłosił przetarg w dość niefortunnym terminie, w środku sezonu budowlanego. Termin składania ofert mija 9 sierpnia, a mnie bardzo zależy, aby znalazł się wykonawca, który do końca listopada upora się z remontem – dodaje Michnowski. – Jak do tej pory nikt się nie zgłosił, a w grę ? z tego, co mi wiadomo ? wchodzą niemałe pieniądze. Jeśli nikt się nie zgłosi, przetarg będzie wznawiany, a co za tym idzie remont naszego kościoła będzie odkładany w czasie.

Napisz komentarz »