REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Przez życie z humorem

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: jb

Aleksander Kaczorowski (72 l.) od 10 lat odpoczywa na emeryturze. Jest prezesem oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Żagania. I odkrył swoją artystyczną duszę.

Pisze humorystyczne rymowanki o emerytach.

– Pomysł na takie rymowanki wpadł mi do głowy 4 lata temu. Wtedy powstała pierwsza – o apteczce emeryta. Na wesoło to tym, co robi emeryt, gdy się rano obudzi. Jak się gimnastykuje, zakłada pampers, a potem myje sztuczne zęby i oko. Widzę kogoś, kto obmacuje wszystkie owoce w sklepie, to wieczorem o tym piszę – opowiada A. Kaczorowski. – O emerytach pisze się zazwyczaj na poważnie. Śmieszne są chyba tylko dowcipy. A nasze życie to tak naprawdę kopalnia pomysłów. Każdy ma już swoje doświadczenia zawodowe i te w wychowywaniu dzieci, które tak bardzo różnią się od dzisiejszych.

Do tej pory powstało 27 rymowanych historyjek.

– Czasami piszę dwa wierszyki na raz, czasami długo nic. Nie jestem poetą, zdarza mi się po prostu usiąść do pisania wieczorem przy lampce koniaku. Czasem ktoś poprosi o śmieszne życzenia na urodziny, pomysłów mam wiele – mówi A. Kaczorowski.

Pan Aleksander jest wojskowym emerytem.

– Przed laty moja mama angażowała się artystycznie w wiersze i przedstawienia. Może z wiekiem przyszło mi to po niej. Jeżeli na co dzień brakuje nam powodów do uśmiechu, a jesteśmy zdumieni tym, że życie pędzi coraz szybciej, to można chociaż uśmiechnąć się nad takim wierszykiem. Czasu nie da się zatrzymać, ale może warto popatrzeć na życie z przymrużeniem oka – mówi. I dodaje: – Myślę o tym, żeby wydać je w formie jakiegoś tomiku. Chciałbym, aby te wierszyki wniosły chociaż trochę uśmiechu w życie przeciętnego emeryta.

Gdyby ktoś chciał pomóc w wydaniu tomiku, może się kontaktować z panem Aleksandrem na numer tel. 601 239 604 lub przyjść do siedziby ZERiI przy ul. Jana Pawła II w Żaganiu.

Napisz komentarz »