Olimpiada w wędkowaniu

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: mk

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich – Lubsko 2019 uczestniczyło 71 zawodniczek i zawodników z 14 okręgów PZW z całego kraju.

Od 1 do 4 sierpnia w Lubsku i Brodach trwała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Zawodnicy z Lubska i Żar, którzy reprezentowali okręg zielonogórski, wywalczyli czołowe miejsca w kilku kategoriach.

Silna reprezentacja Lubska

Aż 6 z 9 wędkarzy w drużynie reprezentującej okręg zielonogórski to zawodnicy z lubskiego koła PZW nr 1. Są to: Klaudia Szczerbata, Krzysztof Ksiuk, Maciej Niewiadomski, Wiktoria Konopielko, Bartosz Szymczak i Mikołaj Marciniak. Antonina Syguła i Piotr Królik należą do koła PZW Żary 8, a Kacper Karpiński – do koła PZW Zielona Góra 53.

Z sukcesami

Najwyższe laury zdobyła Klaudia Szczerbata z Lubska, która startowała w kategorii wiekowej 14 lat. Klaudia zajęła pierwsze miejsca w trzech konkurencjach: zawody sprawnościowe, test ekologiczno-wędkarski i spławikowe zawody wędkarskie. Klaudia w klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła w kategorii do 14 lat.

Kacper Karpiński zajął drugie miejsce w teście ekologiczno-wędkarskim, czwarte w spławikowych zawodach wędkarskich i czwarte w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do lat 16.

Krzysztof Ksiuk zdobył czwarte miejsce w teście ekologiczno-wędkarskim, czwarte w konkurencji sprawnościowej i piąte w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do 12 lat.

Cała trójka tworzyła skład pierwszej drużyny okręgu PZW w Zielonej Górze, ostatecznie zajmując trzy drugie miejsca drużynowo w trzech konkurencjach i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W skład drugiej drużyny weszli: Maciej Niewiadomski, który zdobył trzecie miejsce w teście ekologiczno-wędkarskim, piąte miejsce w spławikowych zawodach wędkarskich i szóste miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do lat 16, Wiktoria Konopielko, która zajęła szesnaste miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do 14 lat oraz Bartosz Szymczak, który zdobył drugie miejsce w spławikowych zawodach wędkarskich, trzecie miejsce w teście ekologiczno-wędkarskim i czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do 12 lat.

Druga drużyna zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Indywidualnie, w kat. do 12 lat, startowali: Mikołaj Marciniak, który zdobył piętnaste miejsce w klasyfikacji indywidualnej, Piotr Królik, który zajął 24 miejsce i Antonina Syguła, która zawody zakończyła na 25 miejscu.

W klasyfikacji generalnej Olimpiad w 2019 roku pierwsza drużyna okręgu PZW Zielona Góra zajęła piąte miejsce w Polsce, uzyskując dla swojego okręgu nagrodę finansową w wysokości 1500 zł, która zostanie przeznaczona na pracę z młodzieżą.