REKLAMA

Sport

Kanonada przed ligą

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Aż 11 goli strzelili Czarni Żagań piłkarzom KP Tomaszowo w swoim kolejnym sparingu przed inauguracją sezonu IV ligi. Drugi nasz czwartoligowiec, Piast Iłowa, również wygrał – 8:0 ze Spartą Grabik i 3:2 z Victorią Ruszów.

W sobotnim sparingu (3.08.) trener Czarnych, Sebastian Horodyski miał już do dyspozycji prawie cały skład, ze swoim najlepszym snajperem, Marcinem Jankowskim.

 – To był taki ostry trening strzelecki. W trafianiu do siatki brylowali Tomasz Urban, Marcin Jankowski i Dariusz Łojko – mówi szkoleniowiec.

Z drużyny ubył tylko obrońca, Daniel Witczak. Klub szukał uzupełnienia w linii defensywy, mówiło się o pozyskaniu doświadczonego 37-letniego Piotra Rodaka, mającego za sobą występy w Sprotavii Szprotawa, Arce Nowa Sól czy BKS Bolesławiec, ale ostatecznie stanęło na przymiarkach. 

– Jedynym nowym zawodnikiem jest Wojtek Wypych, który wzmocni naszą formację ataku. Zawodnik ostatnio był podporą Iskry Małomice a wcześniej – Sprotavii Szprotawa  – dodaje Horodyski. – W drużynie zostaje również Daniel Szkarapat.

Kadra żaganian liczy 24 zawodników. To mieszanka rutyny i młodości. Trener deklaruje walkę o utrzymanie.  W najbliższą sobotę, 10 sierpnia w inauguracyjnym meczu IV ligi Czarni podejmą Koronę Kożuchów (godz. 18.00, stadion Arena przy ul. Kochanowskiego). Pierwszy rywal żaganian nie miał imponujących wyników  w letnich sparingach. Przegrał m.in. 0:3 z Koroną Kożuchów. Jak będzie w Żaganiu?

 

Zaciąg z Żar i Głogowa

Podobne cele przyświecają po awansie do IV ligi Piastowi Iłowa.  – Do drużyny dołączyło kilku młodych zawodników, na których bardzo liczymy, muszą oni jednak mieć czas żeby wdrożyć się w naszą filozofię gry – mówi Grzegorz Borkowski, trener Piasta. – Wraz z doświadczonymi piłkarzami wierzę, że stworzymy fajny zespół, który będzie w stanie powalczyć z każdym w tej lidze o punkty. Naszym celem będzie utrzymanie się w lidze, aby rok później może powalczyć o coś więcej.

Kadra iłowian również liczy 24 zawodników. Siła Piasta będzie się opierała na Mateuszu Góralu, Ukraińcu Romanie Hutyrii, Nigeryjczyku Emmanuelu Ohagwu i pozyskanych z kilku klubów zawodników. Do drużyny dołączyli:  kolejny Ukrainiec, Oleksandr Melnyk (Victoria Ruszów), Radosław Żebrowski i Seweryn Krajewski (obaj – Promień Żary), Denis Matuszewski (Unia Żary Kunice)  oraz Daniel Paszek i Jakub Pankowski (obaj – Chrobry Głogów)

W I kolejce IV ligi, w sobotę, 10 sierpnia podopieczni G. Borkowskiego podejmą Carinę Gubin. Początek meczu na stadionie przy ul. Piaskowej – godz. 18.00.

Napisz komentarz »