REKLAMA

Sport

Srebro już jest. Będzie audi trenera?

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Świetnie spisał się szprotawianin Mateusz Kwaśniewski w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze.

Wychowanek ULKS Uczniak Szprotawa, Mateusz Kwaśniewski, posłał oszczep na odległość 79.76, tym samym ustanawiając rekord życiowy i zdobywając srebrny medal.

Zadowolenia ze swojego sportowca nie kryje trener Uczniaka, Zygmunt Szwarc.

– Każdy sportowiec dąży do wyznaczonego celu – mówi. – Celem dorosłego oszczepnika jest przekroczenie odległości  80 metrów. Nie można tego zrobić ot tak sobie, ale po ciężkiej kilkuletniej pracy. Mateusz trenuje już 10 lat, zdobył wiele medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Trapiły i trapią go drobne, ale dokuczliwe kontuzje, jednak systematycznie zbliża się do upragnionej osiemdziesiątki w rzucie oszczepem.

Sukces w Jeleniej Górze przybliża szprotawianina do upragnionego audi 80 trenera Szwarca. Unikatowy model nadal czeka na nowego właściciela. Jest szansa, że szprotawski oszczepnik będzie szybszy od swoich kolegów – dyskoboli i zgarnie auto trenera.

– Moje audi jest w zasięgu Mateusza. W tym roku przed nim jeszcze kila startów, w tym Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Radomiu (22-25.08. – przyp. red.). Kto wie, czy tam nie padnie upragniona osiemdziesiątka? – dodaje z uśmiechem trener.

Napisz komentarz »