REKLAMA

Sport

Wszyscy na stadion!

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, nasze drużyny zainaugurują nowy sezon w okręgówce. W najciekawszym meczu, Promień Żary podejmie na swoim stadionie Unię Kunice.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.30, na stadionie przy ul. Zwycięzców. Choć w ubiegłym sezonie bitwę o miano pierwszej drużyny Żar wygrywał Promień (4:1 w Kunicach i 5:2 u siebie), w nadchodzących rozgrywkach wynik rywalizacji żarskich drużyn jest wielką niewiadomą. W  obu zespołach zmienili się trenerzy. W Unii stery objął Jarosław Gad, w Promieniu – Łukasz Czyżyk. Z obu ekip odeszło sporo piłkarzy.

– Unia jest ciągle w przebudowie. Kilku piłkarzy nie zagra z Promieniem, bo są jeszcze na urlopach, albo mają kontuzje. Kolejnych kilku nowych jest testowanych i nie wiadomo, czy pojawią się w sobotnim meczu. Derby rządzą się swoimi prawami. Będziemy chcieli je wygrać, choć pewnie nie jesteśmy postrzegani w roli faworytów – mówi Rafał Ciesielski, bramkarz Unii Żary Kunice.

Ł. Czyżyk ma więcej optymizmu, szczególnie po wygranym 3:0, ostatnim sparingu z czwartoligową Koroną Kożuchów.

– Do meczu z Unią podchodzimy na spokojnie, choć pewnie na trybunach między kibicami będą większe emocje – mówi trener Promienia. – Obecnie drużyna jest w przebudowie. Rozmawiamy jeszcze z dwoma zawodnikami, korzystając z okienka transferowego które potrwa do końca sierpnia.  Zespół ma potencjał. Kadrę stanowią rutyniarze i utalentowani młodzieżowcy. Jeśli zagrają tak jak w sparingu z Koroną , to będę spokojny o wynik.

 

 

KS PROMIEŃ ŻARY – UNIA ŻARY KUNICE

Przypuszczalne składy

Promień: Kowalczyk – Nowak, Krukowski, Rogalski – Czarnota, Świdkiewicz, Frankovych, Biliński, Chabiniak – Dados, Wolak.

Unia: Ciesielski – Stefański, Karbowski, Olbryś, S. Goc – Dudek, K. Goc, Gewerth, Kroch – Brzezicki, Goldewicz

sobota, 10 sierpnia, godz. 17.30, stadion przy ul. Zwycięzców 38.

Napisz komentarz »