REKLAMA

Sport

Przez ciernie do gwiazd

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

O szansach Promienia Żary na awans do IV ligi, a także sobotnim festynie (10.08.) dla mieszkańców rozmawiamy z Jakubem Kaczmarkiem, członkiem zarządu żarskiego klubu.

„Regionalna”: Na inaugurację kolejnego sezonu piłkarskiego w sobotę, 10 sierpnia, na stadionie przy ul. Zwycięzców, czekają na kibiców nie tylko sportowe emocje.

Jakub Kaczmarek: Rozgrywki w klasie okręgowej chcemy zacząć z przytupem. W sobotę, 10 sierpnia, o godz. 17.30, na inaugurację nowego sezonu klasy okręgowej na kibiców czeka żarsko-żarski pojedynek, w którym Promień podejmie Unię. Ale już godzinę wcześniej, o godz. 16.30, rozpocznie się festyn rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy będą mogli poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach. Dla dzieci mamy po 200 sztuk darmowej kukurydzy oraz waty cukrowej, do tego 100 baloników, oczywiście w klubowych barwach.  Warto przyjść godzinę przed meczem, aby załapać się na łakocie i pobawić się na dmuchanych zamkach.

Na co stać Promień w nadchodzącym sezonie?

J.K.: Z drużyny odszedł trener, Grzegorz Tychowski. Jest nowy szkoleniowiec, Łukasz Czyżyk, który doskonale zna możliwości zespołu. Z Promienia ubyło aż siedmiu zawodników, m.in. Dariusz Piechowiak i Radosław Żebrowski. Nie pompujemy balonika pod nazwą „awans do IV ligi”. Nie chcemy tworzyć presji na piłkarzach i trenerach, jak to było w ostatnich trzech sezonach. W tym ostatnim było bardzo blisko, ale się nie udało. Zespół ma potencjał i jeśli go wykorzysta, będzie fajnie, ale nic na siłę. Wszyscy bardzo chcielibyśmy, aby Promień wrócił do IV ligi, ale to zweryfikuje boiskowa rzeczywistość. Jest nowy zarząd, który zrobi wszystko, aby zapewnić piłkarzom jak najlepsze warunki. Póki, co musimy być cierpliwi. Jak to powiedział Seneka Młodszy, „przez ciernie do gwiazd”. 

Siedmiu zawodników to dużo.

J.K.: Ciągle rozglądamy się za nowymi. Póki co, mamy jedną nową twarz. Dołączył do nas Radosław Romanowski, który ostatnio grał w Budowlanych Lubsko. Nowi piłkarze dołączą do nas już w trakcie sezonu. Pierwsze mecze pokażą, na co stać Promień. Wiem, że rywale postrzegają nas w roli faworyta do awansu i każdy z nich będzie chciał nam urwać punkty.

A jak będzie podczas sobotnich derbów z Unią Żary Kunice?

Nasza drużyna w minionym sezonie dwukrotnie pokonała Unię. Najpierw 4:1 w Kunicach, a w rewanżu, u siebie – 5:2. Dziś Promień, jak i Unia to drużyny z pewnością odmienione i kadrowo, i taktycznie. Wierzę, że stworzą emocjonujące widowisko, w którym padnie sporo bramek. Zapraszamy całe rodziny na mecz Promienia i festyn!

Napisz komentarz »