REKLAMA

Sport

Szykują się na drugą ligę

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

– Będzie cieszyła nas każda bramka i zdobyty punkt – mówi Robert Dziadul, trener piłkarek Promienia Żary. Premierowy sezon na drugoligowych boiskach jego dziewczyny zainaugurują już 24 sierpnia.

Przypomnijmy, piłkarki Promienia wygrały poprzednie rozgrywki w III lidze i awansowały do klasy wyżej. Teraz poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej, ale trener Robert Dziadul jest dobrej myśli. Mało tego, żaranki trafiły do silnej, śląskiej grupy II ligi. Zmierzą się tam z tak solidnymi drużynami jak KKS Zabrze, Skra Częstochowa, Unia Opole czy Jaskółki Chorzów.

W czwartek, 1 sierpnia piłkarki rozpoczęły przygotowania do kolejnego sezonu II ligi. Na treningu stawiło się kilkanaście dziewcząt, w tym kilka nowych, w ramach testów. W planie są dwa sparingi. W sobotę, 10 sierpnia podopieczne Roberta Dziadula zmierzą się z zawodniczkami Chrobrego w Głogowie, tydzień później, 17 sierpnia, u siebie z Gromem Wałbrzych. Szkoleniowiec ma do dyspozycji 21 piłkarek, w wieku 13-21 lat.

– W nadchodzącym sezonie cieszyć nas będzie każda strzelona bramka i każdy zdobyty punkt – mówi Robert Dziadul. – W letniej przerwie zespół opuściła tylko jedna piłkarka, Klaudia Nowak, która odeszła do drużyny SMS Łódź. Na testach mamy kilka nowych dziewcząt. W zespole jest potencjał i wiara w dobry wynik. Wierzę, że nasze najlepsze napastniczki, Amelia Blimel, Patrycja Gancarz czy Gabriela Krukowska równie często będą trafiać do bramek rywalek, jak w III lidze.

Pierwszy mecz ligowy piłkarki Promienia rozegrają 24 sierpnia, na wyjeździe z Plonem Błotnica. Tydzień później, 1 września zainaugurują sezon na własnym stadionie, przy ul. Zwycięzców z Orlikiem Jelenia Góra.

Napisz komentarz »