REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Tesco do zamknięcia

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: bj

Największy żarski market po 7 latach działalności zostanie zamknięty. Czy w miejscu Tesco pojawi się market budowlany?

Sieć Tesco szuka oszczędności i dlatego sprzedaje 8 hipermarketów, w tym właśnie sklep w Żarach. Dodatkowo Tesco będzie zawężać asortyment.

W poniedziałek, 29.07., ruszyła wielka wyprzedaż artykułów spożywczych, a także alkoholi. Do tego mrożonek, lodów. Rabaty często sięgają 50 proc. O połowę zostały też ścięte ceny chemii gospodarczej i kosmetyków. W ciągu jednego dnia system podał kilka tysięcy etykiet z przeceną. Półki w sklepie zaczęły pustoszeć w szybkim tempie.

 

Do końca października

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że zamknięcie Tesco w Żarach ma nastąpić z końcem października. Do tego momentu sklep ma być otwarty dla klientów. Natomiast w listopadzie pracownicy mają się zająć pakowaniem niesprzedanych produktów. Do 31.10. będą w żarskim Tesco dostępne bieżące promocje i produkty z gazetki, a także sezonowe. Cały czas sklep będzie miał też w ofercie produkty świeże, czyli owoce, warzywa, pieczywo oraz nabiał i wędliny.

Żarski sklep najpierw handlować ma tym, co znajduje się jego zapasach. Potem dojeżdżać będzie towar z zamkniętego magazynu w Poznaniu. Gdy zacznie go ubywać na tyle, że nie da się wypełnić regałów, towar ma być przesuwany w stronę głównej alei. Ten zabieg sieć już w mniejszym zakresie zastosowała, przesuwając i ustawiając regały w ten sposób, że część powierzchni sklepu została odcięta.

 

Budowlanka zamiast spożywki?

Pracownicy żarskiego marketu wciąż nie wiedzą, na jakiej zasadzie firma się z nimi rozstanie, czy przejmie ich nowy właściciel i w jaki sposób rozliczy się z nimi dotychczasowy pracodawca.

– Na razie o planach firmy dowiedzieliśmy się z rozmów telefonicznych i opublikowanych oświadczeń. Wciąż jednak nie otrzymaliśmy oficjalnego powiadomienia o rozpoczęciu konsultacji w sprawie zwolnień grupowych – zastrzega Beata Michajluk z regionu dolnośląskiego NSZZ Solidarność Tesco Polska.

Na te informacje czeka kilkudziesięcioosobowy zespół żarskiego marketu. Pracownicy słyszeli nieoficjalnie, że część sklepów Tesco w Polsce ma przejąć grupa Polskich Składów Budowlanych, czyli popularnych „Mrówek”. W kilku miejscach w żarskim Tesco były nawiercane dość głębokie otwory. Być może po to, by sprawdzić wytrzymałość podłogi.

Sklep działał od sierpnia 2012 r.

Napisz komentarz »