REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Galeria Hosso w Żarach?

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: bj

Zrujnowany budynek dawnej farbiarni po byłych Zakładach Tkanin Dekoracyjnych w Żarach zmienia właśnie właściciela. A ten robi przymiarki do inwestycji.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, stary budynek u zbiegu ul. Broni Pancernej i Artylerzystów kupiła od gdyńskiej firmy Graal szczecińska spółka Platinium H3, która zajmuje się wynajmem własnych lub dzierżawionych powierzchni. Jest ona ściśle związana ze spółką Hosso, która w Żarach jest właścicielem lokalu przy ul. Chrobrego 17, gdzie mieści się sklep KS Sport. Firma ta ma też m.in. galerię w Świebodzinie, Gubinie, gdzie m.in mieści się Rossmann, Hebe, CCC, Smyk, 4F, Yes i Carrefour.

 

Zaczynają od pomiarów

Obie spółki zajmują się komercjalizacjami budynków, czyli poszukiwaniem przedsiębiorców, franczyzobiorców, lokalnych sklepów, osób działających w branży usługowej, zainteresowanych wynajmem powierzchni handlowych i usługowych.

Poprzedni właściciel, firma Graal z Gdyni, teren dawnej Dekory wraz z budynkiem wystawił do sprzedaży pod koniec minionego roku. To dwie działki o łącznej powierzchni około 1,1 hektar, a położone między Kauflandem a Tesco. Wcześniej właściciel uzyskał ważne pozwolenie na budowę galerii. Na całość jest przygotowany projekt centrum handlowo-usługowego, z parkingami naziemnym i podziemnym, na ponad 100 aut każdy, chodnikami dla klientów i strefą dostaw dla aut ciężarowych.

Zgodnie z planami, galeria ma być wyższa od starej farbiarni o kilkadziesiąt centymetrów i mieć powierzchnię 4 tys. 689 mkw., z czego 2 tys. mkw. pod handel. Jeszcze za czasów poprzedniego właściciela interesowały się tym miejscem znane sieciówki, a także lokalne firmy. Na najwyższej kondygnacji planowane było centrum fitness lub kręgielnia, a także zakłady kosmetyczne.

Na razie nowy właściciel nie podaje szczegółów dotyczących swoich planów. Wiadomo jednak, że wynajął firmę z Poznania, która ma się zająć inwestycją. W ramach tego zlecenia w ubiegłym tygodniu przy ul. Broni Pancernej pojawili się geodeci i robili pomiary pod budowę galerii.

 

komentarz »
  1. Jola 7 sierpnia 2019 09:27 - Odpowiedź

    W takich galeriach handlowych powinno być zagwarantowane miejsce dla lokalnych firm z terenu Żar. Bez lokalnych firm nie powinno się użyczać miejsca korporacjom.
    W centrum Berlina jest jedna galeria tylko dla lokalnych firm i nie ma żadnej korporacji międzynarodowej.
    Czas już wprowadzić w Polsce podobne zasady.

Napisz komentarz »