REKLAMA

Wasze sprawy

Apteka sprzedana

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Apteka przy ul. Podchorążych w Żarach zlicytowana przez komornika. Kupiła ją firma z branży kosmetycznej.

Pod młotek poszła apteka, w której działalność Jerzy Pusiarski prowadził od 21 lat. W sumie siedem pomieszczeń o łącznej powierzchni użytkowej 90,30 mkw. Pierwsza licytacja w styczniu skończyła się fiaskiem. Kupiec znalazł się w drugiej, w której cena została obniżona ze 183 tys. zł na 163 tys. zł.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że w lokalu działalność uruchomi firma z branży kosmetycznej.

Na nabywcę czeka druga nieruchomość J. Pusiarskiego. Pierwsza licytacja również zakończyła się niepowodzeniem, kolejną żarski komornik wyznaczył na 26 września. Pod młotek pójdzie dom jednorodzinny aptekarza i jego żony w Sieniawie Żarskiej, wraz z działką o wielkości 0,09 ha i zabudowaniami gospodarczymi. Cena wywoławcza w pierwszej licytacji wynosiła 339 tys. zł, w kolejnej została zmniejszona do 302 tys. zł.

J. Pusiarski już wcześniej nam zdradził, że dla rodzinnych aptek nastały trudne czasy i musiał zakończyć działalność. Wszystko przez sieciówki. Dlaczego doszło do licytacji nieruchomości? Aptekarz tłumaczył, że 21-letnią działalność zakończył ze stratą, a nieruchomości były obłożone zajęciami. Prostszą formą była ich sprzedaż przez komornika.

Napisz komentarz »