REKLAMA

Samorząd

Emerytura i awanse

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: mk

Urząd Gminy w Tuplicach w sierpniu przechodzi małą rewolucję kadrową.

Mariola Kowalska (59 l.), sekretarz gminy Tuplice, od 1 sierpnia przeszła na emeryturę. Stanowisko sekretarza objęła w lutym 2016 roku. Wcześniej pracowała w Starostwie Powiatowym w Żarach. Zajmowała się m.in. funduszami unijnymi i rehabilitacją zawodową. Z wykształcenia jest pedagogiem, skończyła też podyplomowe studia na kierunku administracja i środki unijne.

– Przez najbliższe pół roku będę leniuchować – mówi ze śmiechem M. Kowalska. – Zamierzam czytać i zajmować się ogrodem. Choć pewnie za kilka miesięcy się znudzę i będę szukać poważniejszego zajęcia.

M. Kowalską na stanowisku sekretarza zastąpi Weronika Olejniczak-Kasprów (38 l.), która do tej pory była kierownikiem Centrum Usług Wspólnych. Jako sekretarz będzie zarabiać 6 tys. 571 zł brutto.

Z kolei ją w CUW zastąpi Mateusz Szaja (40 l.), były naczelnik wydziału spraw społecznych w Urzędzie Miasta w Lubsku. M. Szaja pod koniec marca tego roku został zdegradowany przez Janusza Dudojcia, burmistrza Lubska, do stanowiska inspektora. Nie zgodził się na taką zamianę. Sądzi się teraz o odszkodowanie i wypłatę 18 tys. zł, co stanowi 3-krotność jego miesięcznego wynagrodzenia na stanowisku naczelnika.

Napisz komentarz »