REKLAMA

Kronika policyjna

Ukradł pieniądze na leczenie

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: mk

Bezczelny złodziej ukradł pieniądze na leczenie. Puszka stała w salonie meblowym, było w niej kilkaset złotych.

Była godz. 4.30 rano w piątek (26.07.), gdy alarm włączył się w salonie meblowym „M-Lid” przy ul. Zamkowej w Żarach. Kiedy pracownicy firmy przyjechali o 7.00 rano, odkryli, że wybite zostało okno, znajdujące się tuż przy ziemi.

– Wezwaliśmy policję – opowiada Łukasz Patyk, pracownik salonu meblowego. – Gdy weszliśmy do środka, zastaliśmy ogromny bałagan w naszej części biurowej. Złodziejowi udało się wyrwać jedną z szuflad w biurku. Więcej nie był w stanie, ponieważ mebel miał specjalne zabezpieczenie. Ewidentnie szukał gotówki, ale my nie trzymamy jej tutaj. Dodatkowo porozwalał dokumenty. Zostawił też po sobie skarpetkę, raczej nie zdjął jej ze stopy. Pewnie założył ją na rękę, żeby nie zostawić odcisków – relacjonuje piątkowy poranek pan Łukasz.

Ukradł puszkę

W salonie meblowym od ponad miesiąca stała puszka, do której klienci wrzucali pieniądze na leczenie Eliasza Dziarkowskiego (28 l.) z Łazu, chorującego od 3 lat na nowotwór złośliwy – chłoniaka Hodgkina.

– Puszka stała u nas od ponad miesiąca, wcześniej identyczna stała też w naszym poprzednim salonie przy ul. Moniuszki, który spłonął. Ta była zapełniona w jednej trzeciej. Ludzie wrzucali banknoty. Myślę, że było w niej od 500 do nawet tysiąca złotych – mówi Ł. Patyk. – To dla mnie szczególnie bolesne. Poznaliśmy się z Eliaszem w 2016 roku w szkole rodzenia, nasze żony rodziły w tym samym czasie – opowiada.

Złodziej nie ukradł nic poza puszką.

– Niestety, nic nie nagrało się na monitoringu. Mamy remont i był wyłączony. Tego złodzieja interesowały tylko pieniądze – komentuje pan Łukasz.

Złodzieja szuka policja.

Napisz komentarz »