REKLAMA

Kultura, Oświata

Dla rodzin i seniorów

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: jb

Mogą się już zgłaszać chętni, którzy chcieliby brać udział w zajęciach Klubu Seniora i Klubu Rodziny w gminie Wymiarki.

Zajęcia ruszą od września, ale zgłoszenia od uczestników zajęć są już przyjmowane.

Zgłoszenia od chętnych do udziału w zajęciach seniorów przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej.

Z zajęć w Klubie Seniora skorzystać może 20 osób. -Proponujemy zajęcia przez 5 dni w tygodniu po 4 godziny dziennie. Udział jest bezpłatny, ale pobierać będziemy po 8,99 zł miesięcznie na poczęstunek – tłumaczy kierownik OPS Elżbieta Kulicz. Seniorom oprócz codziennych zajęć przygotowane będą też m.in. wyjazdy do kina, teatru, na basen, warsztaty kulinarne, ale też plastyczne, rękodzielnicze.

 

Wyszkolą, pomogą w lekcjach

Do Klubu Rodziny może należeć 10 rodzin.Oprócz wyjazdów na basen czy do kina zaplanowano m.in. warsztaty rodzicielskie dotyczące m.in. opieki nad dzieckiem, rozwiązywania problemów, ale też warsztaty artystyczno-muzyczne, czy dodatkowe zajęcia, korepetycje dla dzieci, jeżeli tego będą potrzebować. Na zajęcia w Klubie Rodziny przyjść będzie można dwa razy w tygodniu po 4 godziny. Pobierana będzie opłata 9 zł miesięcznie, również na poczęstunek.

Wartość całego projektu wynosi 706 tys. 625,63 zł, z czego 35 tys. 331,29 zł, a reszta to dofinansowanie unijne. Projekt trwać będzie do sierpnia 2021 roku. Zajęcia ruszą od września. Organizowane będą w salach Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki. Do tego czasu OPS poszukuje do pracy osobę, która będzie liderem obu Klubów. -Zgłoszenia przyjmujemy do 16 sierpnia. Warto jednak pamiętać, że osoba do Klubu Seniora musi mieć wcześniej ukończony 20-godzinny kurs przygotowujący do prowadzenia takiego Klubu – tłumaczy E. Kulicz.

 

Napisz komentarz »