REKLAMA

Wasze sprawy

Ruszą po Jarmarku

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskim urzędnikom w końcu udało się znaleźć firmy, która wyremontują kominy i elewację Pałacu Książęcego oraz zabytkowe fontanny w parku.

Na remont kominów i elewacji najtańszą ofertę – za 1 mln 485 tys. zł – złożyła firma Ars Longa – Konserwacja dzieł sztuki i obiektów zabytkowych z Krakowa. Sześć kominów ma zostać gruntownie wyremontowanych, na kolejnych 10 naprawione będą czapy. W elewacji pałacu wzmocnione mają być tynki, popękane fragmenty sztukaterii zostaną poddane renowacji. Zamontowane zostaną kosze zlewowe i nowe rury spustowe.

Z kolei na restaurację zabytkowych fontann w parku – Fontanny z Wazą, Fontanny z Nereidami i Uskrzydlonym Amorem oraz Kamienistej, Kwiatowej i Kaskady, z budową przyłączy wodnych oraz wymianą sieci instalacji sanitarnej i elektrycznej,najtańszą ofertę złożyła firma Katanga z Suchedniowa. Za prace chce 1 mln 242 tys. zł.

Aby nie stracić unijnej dotacji, burmistrz poprosił Urząd Marszałkowski o wydłużenie czasu na zakończenie prac do sierpnia 2020 r. Roboty ruszą najprawdopodobniej po Jarmarku Michała (13-15 września).

– Nie chcielibyśmy, aby ciężki sprzęt budowlany utrudniał ruch podczas jarmarku, który odbędzie się na pałacowym podzamczu, ale to wszystko jest w fazie ustaleń – wyjaśnia wiceburmistrz Sebastian Kulesza. – Obecnie najkorzystniejsze oferty są analizowane, jeszcze nie podpisaliśmy umów z wykonawcami.

Napisz komentarz »