REKLAMA

Sport

Zięba postrzela dla Sprotavii?

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Totalną rewolucję kadrową przeszła Sprotavia Szprotawa w letniej przerwie. Po spadku do okręgówki zespół został mocno odmłodzony. Aż czterech zawodników przyszło z UKS Witków, w tym najlepszy strzelec szprotawskiej halówki, Damian Zięba.

Odeszli rutyniarze: Adrian Sala, Maciej Brzeźniak, Bartosz Olejniczak, Piotr Dykta, Kamil Gawron, Michał Sucharek czy Rafał Jarosz.  – Klub musi zaciskać pasa, odeszli zawodnicy, którzy dostawali za grę pieniądze. Musimy przetrwać ciężkie czasy, jednocześnie ogrywając młodzież. To szansa również dla zawodników z niższych lig, którzy uzupełnili luki w składzie – mówi prezes Sprotavii, Piotr Wciórka.

Zespół Sprotavii prowadzi od kilku dni nowy trener, Andrzej Wilczacki. Do dyspozycji ma szeroką, 24 – osobową kadrę. Do drużyny dołączyło kilku wartościowych zawodników. W zespole jest najlepszy strzelec szprotawskiej halówki, Damian Zięba a także jego trzech kolegów z UKS-u Witków: Damian Chodor, Adrian Kapłon i  Szymon Zarzycki (wszyscy z UKS-u Witków), Adrian Weryszko (powrót z UKS-u Witków), Dawid Dobrzański, Kamil Mikita  (obaj z Trapera Chichy). Z Twardego Świetoszów wrócił Wojciech Dawidowicz (powrót z Twardego Świętoszów),  z drużyny juniorów dołączyli Olaf Żubrowski i Damian Janas z Zametu Przemków przyszedł Damian Macioł.

– Minimum to utrzymanie się w klasie okręgowej, jestem przekonany, że jest to najbardziej możliwe. Faworytami ligi są spadkowicze, tak jak Bytom Odrzański czy Nowa Sól. W walce o awans będzie się też liczyć Promień Żary. Wierzę, że Damian Zięba zastąpi bramkostrzelnego Bartosza Olejniczaka – mówi nowy szkoleniowiec.

Napisz komentarz »