REKLAMA

Gospodarka

Mieszkania przy Ratuszu

Opublikowano 09 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

Dwa budynki z mieszkaniami i lokalami usługowymi stawia w centrum Żagania przedsiębiorca, Ireneusz Danieliszyn. Budowa pierwszego ruszyła z początkiem sierpnia.

Sprzęt budowlany wjechał na 92-metrową działkę w Rynku, w okolicy wieży ratuszowej. W tym tygodniu wylano fundamenty.

Ireneusz Danieliszyn kupił działkę ponad dwa lata temu, ale dopiero teraz uzyskał wszelkie pozwolenia na inwestycję. Pierwotnie miał na niej postawić tzw. PartyHouse, klub dla młodzieży, z grami, salą kinową i fast foodami. Po protestach mieszkańców sąsiednich kamienic i bloków, którzy obawiali się hałasu i wybryków młodzieży, postanowił zmienić plany i wybudować 9 mieszkań oraz lokal handlowo-usługowy na parterze.

O pół roku przeciągnie się za to druga inwestycja żagańskiego przedsiębiorcy, przy ul. Brackiej.

– Tyle czasu zajmą szeroko rozumiane prace archeologiczne i konserwatorskie. Podczas robót ziemnych natrafiono na podziemne korytarze. Jedna z piwnic biegnie pod drogą na ul. Brackiej. Teraz to wszystko archeolodzy muszą sprawdzić i uzgodnić z konserwatorem zabytków. Dla  mnie oznacza to opóźnienie inwestycji o pół roku – informuje I. Danieliszyn. – Chciałbym, aby budynek stanął w przyszłym roku. Na parterze będzie jeden duży lokal handlowo-usługowy z możliwością podziału, na piętrach – od  27 do 30 mieszkań.

Napisz komentarz »