Wujda walczyła w górach

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: hakma

Żaranka, Marta Wujda, zajęła 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej(K-40) w 11. Maratonie Karkonoskim, który się odbył 27 lipca w Szklarskiej Porębie.

Trasa liczyła 58 km i prowadziła oznakowanymi trasami turystycznymi, a meta i start były usytuowane przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Potem biegacze pobiegli nartostradą Puchatek do Schroniska pod Łabskim Szczytem, następnie przez Śnieżne Kotły, Przełęcz Karkonoską, Śnieżkę, Schronisko Strzecha Akademicka, Polana, Słonecznik, znów przez Przełęcz Karkonoską i Śnieżne Kotły, następnie Mokrą Przełęczą i obok Schroniska pod Łabskim Szczytem. Limit czasu wynosił 9,5 h.

Marta Wujda zajęła 6. miejsce w open w czasem 7:44:55. Bardzo dobrze wypadli także inny żaranie. Radosław Boniec, który z czasem 6:50:51 na metę przybiegł 11. w open i 5. w M-20. Paweł Dwornicki był 30. W open i 12. W kategorii M30.(6:47:01). Stanisław Kuźmiak zajął 75. pozycję w open i 24 w M40(7:44:55).

-Nie było łatwo, ale walczyłam. Moje pierwsze Ultra, 58km, a miała być tylko połówka….apetyt rośnie w miarę jedzenia i po 2x Śnieżka, postawiłam na więcej. Trasa trudna technicznie, kamieniste zbiegi, czeska zawijka asfaltowa, tak więc nogi bolą. Pogoda dopisała i piękne widoki zrekompensowały kryzysy na trasie. Gratuluję pozostałym ultrasom, dziękuję koledze za wsparcie i pozostałym żarskim Runnersom, którzy brali udział w półmaratonie- powiedziała Marta Wujda po biegu.