REKLAMA

Sport

Sprawdzanie formy trwa

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: hakma

Kolejne sparingi rozegrały drużyny piłkarskie. W sobotę 27. lipca na boiska wybiegły wszystkie drużyny, chcąc sprawdzić swoją formę, przed nadchodzącym szybkimi krokami, sezonem.

Unia Kunice

Unia Kunice zaprosiła do gry Czarnych Jelenin, którzy stawili się w gorące sobotnie popołudnie(27.07) na Stadionie Syrena. Upał i fatalna nawierzchnia nie zachęcała zawodników do wymyślnie taktycznie gry i finezyjnych dryblingów. Na klepisku udającym murawę obie drużyny podzieliły się punktami. Bramkę dla Czarnych Jelenin strzelił Krystian Wójcik, a dla kuniczan zawodnik testowany. Unia Kunice zremisowała z Czarnymi Jelenin 1:1.

Piast Iłowa i Sparta Grabik

Iłowianie w drugim swoim sparingu wygrali bez żadnego problemu, z beniaminkiem klasy okręgowej Spartą Grabik 8:0. Bramki zdobywali: Emmanuel Ohagwu(2), Łukasz Pasternak, Andrzej Bagiński, zawodnicy testowani cztery.

-Mecz od pierwszych minut pod naszą kontrolą. Już w 4 minucie padła pierwsza bramka dla nas. Jednak z minuty na minutę staraliśmy się grać coraz bardziej ofensywnie, czego efektem były kolejne bramki. Do przerwy wynik 4:0. Po zmianie stron dużo zmian w naszych szeregach. Zagrało kilku juniorów. Stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji pod bramką Sparty-powiedział Grzegorz Borkowski, trener Piasta.

Kolejny mecz kontrolny Piast rozegra w Ruszowie z Victorią. Początek spotkania o godzinie 14.00.

Delta Sieniawa Żarska

Delta Sieniawa Żarska podejmowała na własnym boisku Granicę Żarki Wielkie, która w tym roku będzie znów próbować wywalczyć awans do Okręgówki. W szeregach gości, na boisku pojawił się Marek Sitarek-wieloletni trener i zawodnik Unii Kunice, który w tym roku rozstał się ze swoim klubem. Mecz był wyrównany, ale pierwszą bramkę strzeliła Delta. Łukasz Żółtański pewnie wykorzystał jedenastkę. Kilka minut przed przerwą do bramki gospodarzy znalazł drogę Bartłomiej Toczaniuk. Drugą połowę podopieczni Grzegorza Tychowskiego zaczęli z animuszem. Na listę strzelców wpisał się Szymon Patyna, który popisał się pięknym strzałem z woleja z 16 metrów. Goście chcieli za wszelką cenę wyrównać i udało im się, a dokonał tego Tomasz Jeremicz. Piłkarze Delty w końcówce trochę opadli z sił i znakomicie to wykorzystali podopieczni Karola Madeja i Wojciech Pawłowski ustalił wynik meczu na 3:2 dla Granicy.

Promień Żary

Promień Żary po przegranym ostatnim sparingu chciał za wszelką cenę się zrehabilitować. Choć Pogoń przyborów nie postawiła żaranom zbyt wysokiej poprzeczki, to podopieczni Łukasz męczyli się w pierwszej części. Dopiero w drugiej tercji Rafał Rogalski, po zamieszaniu na polu karnym, dobił bezpańską piłkę i gospodarze prowadzili 1:0. W trzeciej odsłonie goście już zupełnie opadli z sił i miejscowi wbili im jeszcze dwa gole. Najpierw zrobił to nowy nabytek promienia Radosław Romanowski, a potem Kuba Nowak po podaniu Romanowskiego. Promień Żary wygrał z Pogonią Przyborów 3:0.

-Jestem zadowolony z postawy zespołu. Zważywszy na panujący upał i trudną sytuację kadrową wyglądało to długimi fragmentami całkiem fajnie. Stworzyliśmy kilka klarownych sytuacji, długo potrafiliśmy utrzymać sie przy piłce. Wynik dużo gorszy niż gra, ale w tej chwili nie on jest najważniejszy. Mamy nadzieję, że uda nam się uzupełnić skład, bo na dzień dzisiejszy kadra jest bardzo wąska-podsumował Rafał Galas, trener Pogoni Przyborów.

Napisz komentarz »