10 pucharów Adama

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

13 turniejów, 10 pucharów! Adam Lorenc z Żar w przerwie od rozgrywek I ligi, aktywnie spędza wakacje, hurtowo wygrywając ogólnopolskie turnieje siatkówki plażowej.

10. puchar  żaranin wywalczył w zawodach Rutnicki Cup 2019, w Zbąszyniu. Na najwyższym stopniu podium ze swoim przyjacielem z zespołu Krispolu, Mateuszem Podborączyńskim.

– Przygotowując się do kolejnego sezonu w I lidze, postanowiliśmy z Mateuszem aktywnie spędzić wakacje. Gdy nasi koledzy odpoczywali na plaży czy basenie, my braliśmy udział w turniejach siatkówki plażowej – mówi Adam Lorenc. – Jeździmy po Polsce i wygrywamy, wszystko, co można wygrać. Ale oczywiście, nie puchar i nagrody rzeczowe są najważniejsze. Traktujemy to jako przetarcie przed ciężkim sezonem, jaki czeka nas we wrześniu.  Na 13 turniejów, 10 wygraliśmy.

10 sierpnia Lorenc z kolegą zagrają ostatni turniej siatkówki plażowej, we Wrześni. – Zaczęliśmy już przygotowania do ligi, więc czasu na zabawę w plażówkę nie ma już zbyt dużo – dodaje. – Chcemy godnie zakończyć tą letnią przygodę na piasku i po raz 11. stanąć z pucharem na najwyższym stopniu.

Przypomnijmy, obecnie żaranin (gra na pozycji atakującego, 196 cm), znany żagańskim kibicom z występów drużyny juniorów Sobieskiego, z powodzeniem gra w I lidze. Po wspaniałej przygodzie w ZAKSIE Kędzierzyn Koźle, w ostatnim sezonie wywalczył brązowy medal z Krispolem Września, z którym podpisał już umowę na kolejny sezon.