REKLAMA

Sport

Mieszanka wybuchowa

Opublikowano 02 sierpnia 2019, autor: Piotr Piotrowski

W trzecim sparingu Czarni Żagań zagrali w dość eksperymentalnym składzie. Z BKS-em Bolesławiec przegrali po wyrównanej walce 1:2.

W sobotę, 27 lipca żaganianie zagrali z zespołem, występującym w dolnośląskiej klasie okręgowej, który w nadchodzącym sezonie ma czwartoligowe aspiracje. Mimo dużej ilości sytuacji strzeleckich, do bramki trafili tylko raz, za sprawą Kacpra Kuleczki. Za to goście odpowiedzieli trafieniami Adriana Puzio i Oliwiera Gasiak. Czarni zagrali w składzie: Kulik – O. Horodyski, Adamczyk, Kuleczka – Skiba, Kowalski, Drozd, Chruścicki, Radziszowski, Wójcik – Łojko.

 – Co sparing gramy innymi składem, z racji absencji czy nieobecności kilku zawodników. Na Bolesławiec również była mieszanka wybuchowa – mówi trener żaganian, Sebastian Horodyski. – Zagraliśmy bez Janusza Szkarapata, Marcina Jankowskiego czy Tomasza Urbana. Z kolei Zbigniew Mastalerz leczy kontuzję. Do gry wraca za to nasz nowy nabytek, Wojciech Wypych, który również miał uraz. Wojtek zagrał dzień później, w niedzielnym meczu towarzyskim, gościnnie w zespole juniorów Czarnych z Iskrą Małomice. Żaganianie wygrali go 7:4.  Będzie jeszcze jedno wzmocnienie, na pozycji obrońcy.

Nie wiadomo, czy wiosną w IV lidze, w barwach Czarnych żagańscy kibice ujrzą Daniela Szkarapata czy Daniela Witczaka. Horodyski dodaje, że bardzo chce, aby dalej bronili barw żagańskiego klubu. W sobotę, 3 sierpnia Czarni zagrają ostatni sparing z KP Tomaszowo, tydzień później, zainaugurują rozgrywki IV ligi meczem z Koroną Kożuchów. – Bardzo chcielibyśmy zająć miejsce w środku tabeli, minimum to zachowanie ligowego bytu – dodaje szkoleniowiec Czarnych.

Napisz komentarz »