REKLAMA

Wasze sprawy

Sprzedaję firmę, kończę pewien etap

Opublikowano 26 lipca 2019, autor: mk

Po 36 latach swoją firmę zamyka Bolesław Adamik z żarskiego Cechu Rzemiosł Różnych. Przedsiębiorca walczy z nowotworem, choruje na raka jelita grubego.

Bolesław Adamik (64 l.), starszy cechowy Cechu Rzemiosł Różnych w Żarach, sprzedaje swój zakład szklarski i firmę zajmującą się materiałami papierniczymi i biurowymi.

– Musiałem zakończyć pewien etap w życiu – przyznaje Bolesław Adamik, żarski przedsiębiorca – Choruję na raka jelita grubego. W zeszłym tygodniu przeszedłem operację w szpitalu w Łodzi. W poniedziałek zaczynam chemioterapię. Zakład sprzedaję za 700 tys. zł, ale jest to cena do negocjacji. Najbardziej ubolewam nad zakładem szklarskim. Jeżeli znalazłby się chętny, mógłbym przyuczyć go nawet do wykonywania tego zawodu, na tyle, na ile pozwoli mi zdrowie – wyjawia B.Adamik.

B. Adamik jest starszym cechu w Cechu Rzemiosł Różnych w Żarach. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi prezydenta RP. Teraz koncentruje się na walce z rakiem.

– Jako weteran leczę się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi – mówi pan Bolesław.

Napisz komentarz »