REKLAMA

Wasze sprawy

Komendant do odwołania

Opublikowano 26 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Daniel Gotthardt, komendant żagańskiej policji, podpadł swoim przełożonym.

„Regionalna” ustaliła, że mł. insp. Daniel Gotthardt, komendant żagańskiej policji, ma zostać odwołany ze stanowiska w najbliższym czasie. Zabrakło go na środowym święcie policji (24.07.). Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, w sanatorium.

Zanim Gotthardt się tam wybrał, trafił na dywanik do komendanta lubuskiej policji, nadinsp. Heleny Michalak. A to za sprawą licznych skarg związku zawodowego żagańskiej policji, złej atmosfery w komendzie i zawyżanych statystyk policyjnych. O losie komendanta przesądzić miało niedawne aresztowanie policjanta z Iłowej, podejrzanego o współpracę z grupą przestępczą okradającą bankomaty, przy którym dodatkowo znaleziono narkotyki.

Nadkom. Marcin Maludy z gorzowskiej Komendy Wojewódzkiej Policji zastrzega, że formalna decyzja w sprawie odwołania Gottharda jeszcze nie zapadła.

Za to starosta żagański Henryk Janowicz zdradza, że otrzymał pismo od komendanta lubuskiej policji z prośbą o wydanie opinii na temat współpracy z D. Gotthardtem.

– W piśmie pani komendant lubuskiej policji poinformowała mnie, że zamierza odwołać Daniela Gotthardta ze stanowiska komendanta żagańskiej policji – mówi Janowicz.

Gotthardt pełni stanowisko od kwietnia ubiegłego roku.

Napisz komentarz »