REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Fort Trump będzie w Żaganiu?

Opublikowano 26 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Czy Fort Trump powstanie w Żaganiu? Chce tego sam prezydent USA, bo stała baza amerykańskich żołnierzy byłaby tu poza zasięgiem rosyjskich rakiet Iskander.

Fort Trump to numer jeden w polskich mediach. Amerykanie i ich prezydent bardzo chcieliby, aby stała baza ich żołnierzy była w okolicach Żagania. Jednak polski rząd widzi taką bazę na Podkarpaciu.

Dziś pewne jest, że baza będzie nosiła nazwę prezydenta Donalda Trumpa.

– Uważam, że Amerykanie myślą rozsądnie. Za Żaganiem przemawia doskonała  infrastruktura koszarowa, szkoleniowa i garażowa. Blisko stąd do granicy, do niemieckiej bazy lotniczej USA w Ramstein – mówi gen. broni Waldemar Skrzypczak, były dowódca Czarnej Dywizji. – Mało tego, sam Żagań jest poza zasięgiem rosyjskich pocisków balistycznych Iskander. Na plus jest też obecność 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, która skorzysta na współpracy z amerykańskimi wojskami.

– Na forcie zyskają restauratorzy, handlowcy, taksówkarze. Stracą nasze drogi, rozjeżdżane przez ciężki sprzęt i na pewno powietrze, które będzie bardziej zanieczyszczone – mówi gen. bryg. Zbigniew Szura, były zastępca dowódcy Czarnej Dywizji.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 280

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »