REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Co wisi w powietrzu?

Opublikowano 26 lipca 2019, autor: bj

Mieszkańcy oraz ekolodzy z jednej strony i pracownicy Swiss Krono z drugiej. Padły oskarżenia „truciciele”, „kłamcy” i krzyki „chcemy pracy”. Władz miasta zabrakło, podobnie jak przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Urzędu Marszałkowskiego, którzy wydali pozwolenie na spalanie 100 tysięcy ton pyłu przez żarski zakład.

Naprzeciwko siebie w żarskim Rynku stanęli (we wtorek, 23.07.) mieszkańcy zaproszeni przez ekologów i pracownicy Swiss Krono, którzy podkreślali, że też tu mieszkają i żyją. Spotkanie zorganizowała fundacja Eko-Lubusz.

– Chcieliśmy mieszkańców Żar poinformować o bulwersującej decyzji, którą wydał Urząd Marszałkowski, a według której pył ze szlifowania płyt został uznany za biomasę, z klejami i innymi substancjami – mówił Remigiusz Krajniak, prezes Eko-Lubusza. I dodawał: – Mamy wątpliwości co do intencji firmy i jej zarządu, który dopiero po dekadach podejmuje działania i nie są one ich dobrą wolą. Wymusiła je zmiana w europejskim prawie, do którego Polska od lat się dostosowywała. Firma stara się pośpiesznie kreować swój wizerunek przyjaznej środowisku, licząc, że żaranie zapomnieli już o rzeczywistości dymów, odoru, pyłu i hałasu – zarzucał.

 

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 661

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »