REKLAMA

Wasze sprawy

Kociarni na razie nie będzie

Opublikowano 26 lipca 2019, autor: mk

W tym roku nie uda się zbudować kociarni przy żarskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Dopiero w drugim przetargu urzędnicy znaleźli firmę, która wykona projekt budynku.

Choć kociarnia zdobyła w 2018 roku najwięcej głosów (2 tys. 228 głosów) w ramach budżetu obywatelskiego, to w tym roku na pewno nie rozpocznie się jej budowa. Urzędnicy niedawno wybrali firmę, która zaprojektuje budynek. Kociarnia ma stanąć na terenie schroniska zwierząt przy ul. Żurawiej. Według projektu, który przygotowało Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Aport, inwestycja miała kosztować 230 tys. zł. Budowa kociarni była pomysłem Aportu.

– Monitoruję tę sprawę w urzędzie – zapewnia Jolanta Jureczko, prezes stowarzyszenia. – My, jako stowarzyszenie, zrobiliśmy już wszystko. Reszta zależy od miasta. W ramach naszego pomysłu na kociarnię przedstawiliśmy projekt, ale oczywiście wiadomo, że wszystko musi się odbyć zgodnie z prawem i miasto musi mieć projekt, który będzie wybrany w ramach przetargu. Największym problemem jest znalezienie wykonawcy. Jest mało firm, które mają odpowiednie kwalifikacje – zauważa J. Jureczko.

Według założeń, kociarnia ma pomieścić około 30 bezpańskich kotów.

Napisz komentarz »