REKLAMA

Kronika policyjna

Włamywacze za kratkami

Opublikowano 26 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Szajkę przestępców z Żagania i okolic Szprotawy rozbili policjanci. Za kradzieże i włamania grozi im nawet 15 lat więzienia.

Do zatrzymań na terenie Żagania doszło w czwartek, 18 lipca. Policjanci wydziału kryminalnego komend z Gorzowa oraz Żagania, wsparci oddziałem antyterrorystów, ujęli trzy osoby. To mężczyźni w wieku 24 i 28 lat oraz kobieta w wieku 30 lat. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w salonie gier przy ul. Sportowej, pozostała dwójka – w swoich mieszkaniach.

– Zatrzymani w ostatnim czasie na terenie powiatu żagańskiego dokonali kradzieży z włamaniem do sklepów oraz garaży. Łupem były pieniądze, papierosy oraz przedmioty o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Część skradzionego mienia została przez nich sprzedana – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań. – Zatrzymanym postawiono dodatkowo zarzut dwóch rozbojów, których dokonali na terenie powiatu żagańskiego oraz nowosolskiego. Jeden z nich, w trakcie napadu, groził pokrzywdzonym, trzymając w ręku maczetę.

Z garażów przestępcy ukradli m.in. rower, elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe. Na razie trafili za kratki na trzy miesiące. Grozi im kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz »