REKLAMA

Sport

Medyk na gościnnych występach

Opublikowano 26 lipca 2019, autor: hakma

21. lipca na stadionie żarskiego Promienia odbył się towarzyski mecz czterokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej kobiet KKPK Medyk Konin z zespołem FF USV Jena, grającym w niemieckiej kobiecej Bundeslidze.

 Dziesięciokrotny zdobywca Pucharu Polski już od 18. lipca przygotowuje formę w Żaganiu. Nie jest to ich pierwszy pobyt. Od kilku lat szlifują formę właśnie na obiektach Areny. W niedzielę, pochodzący z Żar, trener Roman Juszczak mógł sprawdzić formę swoich podopiecznych na trudnej murawie żarskiego stadionu.

-Pracuję już 35 lat w futbolu kobiecym i robię wszystko, aby futbol żeński promować. Kiedy dowiedziałem się, że dziewczyny żarskiego Promienia awansowały do 2. ligi, podsunąłem pomysł, żeby ten sparing odbył sie tutaj, a nie jak wcześniej planowaliśmy na żagańskiej Arenie- powiedział Roman Juszczak, trener Medyka Konin

Na trybunach zasiadło sporo kibiców w tym zawodniczki i trenerzy drugoligowego Promienia Żary, którzy z uwagą przyglądali się starszym i utytułowanym piłkarkom z Konina.

-Cieszę, że podglądają nas te młode zawodniczki, bo jest się od kogo uczyć. W składzie mamy reprezentantki Polski, a w niemieckiej drużynie też możemy spotkać kilka klasowych zawodniczek. Niestety to boisko nie zachęca do tego, żeby na nim grać. Pomimo że wczoraj prosiliśmy, żeby skosić tę koniczynę to i tak tego nikt nie zrobił-dodał trener Medyka.

Mistrzynie Polski zagrały systemem 3X30 i w każdej tercji mogliśmy podziwiać wszystkie piłkarki renomowanego klubu. Medyk Konin przegrał jednak pojedynek z ze swoimi niemieckimi koleżankami 2:3, a bramki dla Polek strzeliły Natalia Chudzik i Natalia Pakulska. Dla Jeny do bramki trafiały: Vanessa Fudalla, Julia Arnold i Leonie Kreil.

Napisz komentarz »