REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Stop wycinaniu drzew!

Opublikowano 26 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy ul. Ratuszowej protestują przeciwko kolejnej wycince drzew. – Niedługo cały Żagań zabetonują! – żalą się.

Mieszkańcy dowiedzieli się, że pod topór mają iść drzewa i krzewy na skwerze w rejonie wyjazdu z Zespołu Poaugustiańskiego oraz spichlerza.

– Słyszeliśmy o wycince kilku katalp, które w upalne dni dają cień, a przede wszystkim są naszymi zielonymi płucami – mówi jeden z mieszkańców, Zenon Prawłocki. – Żagań jest coraz bardziej zabetonowany, już niedługo będziemy pustynią bez zieleni. Na pierwszy rzut oka widać, że te drzewa są zdrowe. A może komuś chodzi o to, aby ksiądz z pobliskiej parafii miał więcej miejsca na parking?

– Protestujemy przeciwko wycince – zastrzega Tadeusz Pachowicz.

Mieszkańcy wystosowali petycję do burmistrza Andrzeja Katarzyńca. Spotkali się z nim, prosząc o zaprzestanie wycinania zdrowych drzew w centrum Żagania. Jak ustaliliśmy, ostatecznie wycięte zostanie tylko jedno drzewo oraz żywopłot, który zasłania widoczność przechodzącym przez pasy w kierunku kościoła.

– Wycięta zostanie tylko jedna chora katalpa oraz stare nasadzenia. Teren zostanie następnie odświeżony, a skwer zagospodarowany nową roślinnością – uspokaja rzeczniczka Urzędu Miasta, Agnieszka Zychla.

Napisz komentarz »