REKLAMA

Sport

Powalczymy z najlepszymi!

Opublikowano 26 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

O szansach siatkarzy WKS Sobieski Żagań rozmawiamy z nowym rozgrywającym zespołu, Mariuszem Wołowiczem.

Regionalna: Aż 11 nowych zawodników w 14-osobowym zespole. Prawdziwą rewolucję przeszedł WKS Sobieski Żagań przed kolejnym sezonem!

M. Wołowicz: Zamierzeniem działaczy było stworzenie ciekawej drużyny, bazującej na młodych, perspektywicznych siatkarzach, którzy w przyszłości powalczą o coś więcej, niż tylko pierwsza faza play – off. Do tej pory ściąganie „armii zaciężnej” w Żaganiu kończyło się średnim efektem, więc działacze wybrali inną drogę. Budowę  młodej drużyny na kilka lat. Wierzę, że nadchodzący obóz w Świnoujściu oraz szereg sparingów i turniejów towarzyskich pozwoli się nam szybko zgrać i jak najlepszym efektem na inaugurację nowego sezonu II ligi. 

Zresztą z nowymi kolegami z drużyny, Jędrkiem Jasnosem, Arturem Kołodziejczykiem czy Patrykiem Mendelem miałem okazję zagrać kilka dni temu, w  Akademickich Mistrzostw Polski, reprezentując Zieloną Górę  Niewiele zabrakło nam, aby wejść do finału. 

Co skłoniło cię, aby przenieść się do Żagania?

Jestem wychowankiem Chemika Bydgoszcz. Po dwóch sezonach w zespole NTS Trójka  z Nakła i roku grania w drugoligowym AZS-ie Zielona Góra szukałem lepszego, silniejszego zespołu. Działacze żagańskiego klubu od pewnego czasu ze mną rozmawiali, nastał dobry moment na męską decyzję i zmianę klubu. Kropkę nad „i” o mojej zmianie klubowych barw postawił mój dotychczasowy trener, Krzysztof Dobek, który zamienił Zieloną Górą  na Sobieskiego Żagań. Uznałem, że jeśli w Żaganiu będą mieli tak dobrego szkoleniowca, to ja również mam się tam szansę rozwijać. Poza tym, będę miał stąd blisko na studia do Zielonej Góry.

Na co stać nowy zespół?

Sobieski ma duży potencjał, aby być w play- offach. Kto wie, może uda się poprawić wynik z poprzedniego sezonu? Na pewno nie jesteśmy faworytami w walce o awans.  Silne będą drużyny Chrobrego Głogów, Nowej Soli oraz Wałbrzycha.  Pewne jest, że będę chciał z siebie dać wszystko, aby dać nową jakość żagańskiej drużynie. Chcę wygrywać jak najczęściej i dać dużo radość miejscowym kibicom.

Napisz komentarz »