REKLAMA

Kronika policyjna

Pistoletem w policjantów!

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: Piotr Piotrowski

Ukradł paliwo na stacji w Gozdnicy, po czym uciekał przed radiowozem. Gdy policjanci go dogonili, celował w nich pistoletem.

Do scen jak z filmu sensacyjnego doszło w niedzielę, 14 lipca. Dyżurny żagańskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa na stacji paliw w Gozdnicy. Pracownik stacji opisał dokładnie samochód złodzieja i kierunek, w którym odjechał. Policjanci ruszyli w pościg. Namierzyli podejrzane auto.

– Kierowca nie reagował na sygnały błyskowe i dźwiękowe. W pewnej chwili zatrzymał samochód, wysiadł z niego i zaczął biec. Policjanci ruszyli za nim. Kiedy już doganiali mężczyznę, ten obrócił się i wycelował w nich przedmiotem przypominającym broń palną. Mundurowi go obezwładnili. Okazało się, że mierzył w nich pistoletem na metalowe kulki – informuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

38-latek uciekał przed policjantami nie tylko z powodu paliwa, które ukradł, ale także dlatego, że był pijany. Mało tego, nie miał prawa jazdy. Trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjantów.

Napisz komentarz »