REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Bezczelni złodzieje

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: Michalina Kozarowicz

Nie przejmowali się ani kamerami, ani tym, że zostawiają odciski palców. Dwóch złodziei włamało się do samochodu Telewizji Regionalnej.

Wszystko działo się nad ranem w środę, 17.07. O godz. 4.30 złodzieje najpierw podjechali na parking przy redakcji na ul. Broni Pancernej w Żarach i zaparkowali przy samochodzie Telewizji Regionalnej. Musieli robić rozeznanie. Stali pod redakcją przez 3 minuty i odjechali. Po kilku minutach wrócili, ale już na piechotę. Szli od strony skrzyżowania ul. Broni Pancernej i Lotników. Tu nagrała ich druga kamera.

Idąc chodnikiem wzdłuż budynku redakcji, zaglądali przez szyby do wnętrz samochodów. Naradzali się.  

Brunet i łysy

Dacia Telewizji Regionalnej była zaparkowana na firmowym parkingu. Jeden ze złodziei pochylił się nad zamkiem od tylnych drzwi i go wyłamał. Drugi stał w tym czasie na czujce. Gdy samochód był już otwarty, zamienili się rolami. Mniejszy, brunet, wszedł na naczepę samochodu i zaczął przeglądać, co jest w środku. W tym czasie łysy mężczyzna obserwował okolicę.

Spłoszyli się

Z samochodu złodzieje wyjęli statyw do kamery, odłożyli go pod ścianę budynku i znów zaczęli przeszukiwać auto. Postanowili też zajrzeć do stojącego nieopodal samochodu gazety „Regionalnej”. W tym momencie, ktoś lub coś spłoszyło złodziei, którzy uciekli, nie zabierając ze sobą łupu

Szuka ich policja

Włamanie do samochodu zostało zgłoszone na policję. Zabezpieczono monitoring i ślady. Ktokolwiek wie coś na temat włamania lub rozpoznaje złodziei, proszony jest o kontakt z policją.

Napisz komentarz »