REKLAMA

Sport

Medyk zagra na Promieniu

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: hakma

W niedzielę 21. lipca o godzinie 14:30 na stadionie KS Promień Żary odbędzie się towarzyski mecz czterokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej kobiet -KKPK Medyk Konin z zespołem FF USV Jena, grającym w niemieckiej kobiecej Bundeslidze.

 Dziesięciokrotny zdobywca Pucharu Polski już od 18. lipca przygotowuje formę w Żaganiu. Nie jest to ich pierwszy pobyt. Od kilku lat szlifują formę właśnie na obiektach Areny, a w niedzielę zobaczymy ich na stadionie żarskiego Promienia.

Początkowo Medyk miał w planach rozegrać mecz na żagańskiej Arenie.W ubiegłym roku zmierzył się w towarzyskim meczu ze Slavią Praga właśnie na boisku w Żaganiu. W tym roku zobaczymy mistrzynie Polski w Żarach.

Dlaczego w Żarach?

Od wtorku na obiektach MOSRiW, czyli stadionie przy ulicy Zwycięzców i Okrąglaku trwają gorączkowe prace. Pracownicy MOSRiW-u malują słupki bramkowe, koszą trawę na wałach okalajacych boisko, a nawet wymieniają starą zgniłą podłogę na spikerce. Andrzej Markulak, dyrektor MOSRiW-u zaprzecza, że to z powodu meczu Medyka z USV Jena.

-Już dawno mieliśmy wykonać prace na stadionie i wymienić podłogę. To przypadek, że nastąpiło to właśnie teraz-skomentował A.Markulak.

Murawa na stadionie Promienia Żary także nie należy do najzieleńszych w regionie. Czy pracownicy pomalują ją farbą jak za dawnych czasów?

Napisz komentarz »