REKLAMA

Wasze sprawy

Zostawił go na pewną śmierć

Opublikowano 19 lipca 2019, autor: mk

Był tak przywiązany do drzewa, że nawet nie mógł się położyć. Policja szuka bezdusznego człowieka, który porzucił psa w lesie pod Żarami.

Psa przywiązanego do drzewa znalazł w sobotę (13.07) mężczyzna, który odwiedzał rodzinę na ulicy Zgorzeleckiej. Pies był uwiązany do drzewa, około 300 metrów od zabudowań. Smycz miała tylko kilkanaście centymetrów. Piesek przywiązany był do drzewa tak blisko, że mógł tylko stać.

– Byliśmy w ogrodzie, gdy z lasu wyjechał rowerzysta. Zapytał, czy mamy telefon, bo w lesie jest przywiązany pies, a on nie jak zadzwonić – opowiada mężczyzna. – Poszedłem tam. Daliśmy psu pić. Chciałem wezwać strażników miejskich, ale oni nie pracują w weekend. Koleżanka syna jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt Aport. Zadzwoniliśmy tam i na policję. Policjanci przyjechali na miejsce, zabrali psa do schroniska – dodaje.

Szukają właściciela

Przywiązanie psa w lesie i porzucenie go jest przestępstwem. Takie traktowanie zwierzęcia to szczególne okrucieństwo wobec niego. Zwierzę nie ma dostępu do wody ani możliwości zdobycia jedzenia. Nie ma się jak chronić przed pogodą i dzikimi zwierzętami. To pozostawienie go na pewną śmierć.

– Osoby, które rozpoznają psa i wiedzą, kto jest jego właścicielem, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem tel. 68 476 3371 lub z żarską policją – mówi Aneta Berestecka, rzecznik prasowa żarskiej policji.

Porzucony pies ma około 2 lat i jasną sierść. Jest w typie teriera. Przebywa teraz w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Za kilka tygodni, jeśli nie zgłosi się po niego właściciel, będzie go można adoptować.

Napisz komentarz »